Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes powrót Tuska w szybkim tempie zmienił sytuację Koalicji Obywatelskiej, która z wyższym wynikiem uplasowała się na mocnym trzecim miejscu politycznego rankingu.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wówczas najwięcej głosów uzyskałoby Prawo i Sprawiedliwość, które poparło 33 proc. badanych.

Bardzo dobry wynik sondażowy zanotowała Polska 2050, jak i Koalicja Obywatelska. Na ugrupowanie Szymona Hołowni chciałoby zagłosować 24 proc. ankietowanych. Natomiast na Koalicję Obywatelską 21 proc. respondentów, co stanowi wzrost nawet o 4 pkt proc.

Czy taki efekt jest wynikiem powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki? Wielu ekspertów jest zdania, że tak.

W Sejmie zobaczylibyśmy jeszcze przedstawicieli Lewicy oraz Konfederacji. Na Lewicę oddanie głosu zadeklarowało 9 proc. badanych, a na Konfederację 8 proc. Zarówno PSL, jak i Kukiz’15 znalazły się pod progiem wyborczym zdobywając 2 proc. poparcia ze strony respondentów.

Zobacz również: Biden wyśle domokrążców do niezaszczepionych. Wściekli internauci nie szczędzili krytyki pod adresem prezydenta USA [WIDEO]

Zobacz również: Boniek wreszcie to ujawnił. Tego trenera brał pod uwagę zanim zatrudnił Sousę

Przeczytaj również:  Szalejąca inflacja nie odpuszcza. Co dalej z cenami warzyw?

Sondaż przeprowadzono w dniach od 2 do 5 lipca na grupie 1057 osób, a więc w czasie, gdy na naszych oczach dokonywał się powrót Donalda Tuska na stanowisko szefa PO.

źródło: wmeritum.pl, wpolityce.pl

(Visited 1 562 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj