Ponad 840 tys. osób uprawnionych do szczepień przeciwko covid zapisało się już na drugą dawkę przypominającą. Szczepień tą czwartą dawką wykonano 420 tys. Myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid – przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Wiceszef MSZ został zapytany o poziom wyszczepienia przeciwko koronawirusowi wśród Polaków. Wyjaśnił, że ponad 840 tys. osób zapisało się już na drugą dawkę przypominającą. Łącznie szczepień tą dawką wykonano już 420 tys.

– To są dość obiecujące liczby – stwierdził Kraska.

– Osób uprawnionych do tej drugiej dawki są ponad 4 mln, więc mamy zgłoszonych prawie jedną czwartą tych osób. Na pewno część osób waha się, czy przyjmować tę dawkę w tej chwili, czy poczekać na nowe szczepionki, zapowiadane przez firmy farmaceutyczne. Pojawią się one najprawdopodobniej na początku września – mówił polityk.

– Zachęcam do szczepień teraz w okresie letnim, bo myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid. Eksperci mówią, że nastąpi ona na przełomie września i października. To jest cykliczne – przekazał.

Kraska został również zapytany o prace nad reformą szpitalnictwa. Powiedział, że jest to proces, a ustawa będzie „gruntownie przebudowana”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie rozwalili pomnik ukraińskich żołnierzy w Mariupolu! Wyjątkowo poniżyli poległych [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Linda wściekł się na polityczną poprawność: „Po ch*j ten podział”

źródło: nczas

(Visited 161 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj