— W najnowszym sondażu pracowni Research Partner PiS uzyskało 12 punktów procentowych przewagi nad KO; jest to kolejny wynik przeczący narracji „koniec PiS”. To znane socjotechniki, Polacy nie dają się oszukać — powiedział szef Rządowego Centrum Analiz prof. Norbert Maliszewski.

Najnowszy sondaż pracowni Research Partner potwierdza, że Zjednoczona Prawica utrzymuje się na prowadzeniu z wynikiem 38,2 proc.

W przypadku Koalicji Obywatelskiej byłoby to 25,8 proc. wskazań. Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 7,7 proc. Jeżeli chodzi o Lewicę, to uzyskała ona 7,4 proc. głosów, a Konfederacja 6,1 proc.

Ciekawe wyniki sondażu

Do Sejmu weszłoby również PSL, na które głos chciałoby oddać 5,7 proc. Prawie 7 proc. ankietowanych nie ma pewności na kogo zagłosować. Deklarowana frekwencja to 64,8 proc.

Sondaż przeprowadzono w dniach 28 lipca – 1 sierpnia 2022 roku na ogólnopolskiego grupie 1030 pełnoletnich osób.

Maliszewski skomentował te wyniki na Twitterze.

— PiS 38,2 proc. + 4,3 pp, 12 pp przewagi nad KO 25,8 proc. (-0,8pp). Kolejny wynik przeczący narracji +koniec PiS+. To znane socjotechniki, Polacy nie dają się oszukać. Do znudzenia powtarzam – my praca i pokora! PiS 38,2 proc. + 4,3 pp, PiS miałoby 235 mandatów (jeśliby przeliczyć wyniki sondażowe według rozkładu w okręgach w 2019 roku). To przykład, jak duże znaczenie będzie mieć struktura wyników a fałszem teza o braku szans PiS na samodzielną większość — dodał.

Przeczytaj również:  Partia KORWiN zmienia nazwę. Sławomir Mentzen wyjaśnia powody decyzji

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Linda wściekł się na polityczną poprawność: „Po ch*j ten podział”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie rozwalili pomnik ukraińskich żołnierzy w Mariupolu! Wyjątkowo poniżyli poległych [WIDEO]

źródło: PAP

(Visited 466 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Przepędzić ta całą cholote do Izraela bo za mocno cuchną złodziejstwem bandytyzmem fałszem pedofilią sadyzmem i wszelkiego rodzaju patologią ich bogiem jest Lucyfer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj