Węgierski rząd przyjął postanowienie, w którym poparł Polskę w toczącym się konflikcie z Unią Europejską. Komisja Europejska rozważa bowiem nałożenie na nasz kraj dotkliwych kar finansowych.

Rząd Viktora Orbana opublikował wyrażający poparcie dokument w czwartek wieczorem na łamach Monitora Węgierskiego.

Węgry popierają Polskę. Rząd stwierdza, że występując z inicjatywą kary, Komisja Europejska z naruszeniem kilku elementów suwerenności państw członkowskich dopuściła się ingerencji w tok polskiego ustawodawstwa oraz w relacje między władzą wykonawczą a wymiarem sprawiedliwości — czytamy w postanowieniu.

Co więcej, rząd Orbana wezwał minister sprawiedliwości Judit Vargę, by ta zbadała możliwości interweniowania po stronie Polski w postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w celu wyrażenia odpowiedniego stanowiska prawnego.

Polska — podobnie jak Węgry — broni granic zewnętrznych Unii Europejskiej, strzegąc tym samym wewnętrznego bezpieczeństwa Europy. Tymczasem Bruksela zadaje Polsce cios w plecy, nadużywa swojej władzy i naraża jedność Europy — napisano w postanowieniu.

Przeczytaj również: Maciej Stuhr nie pozostawił na Polakach suchej nitki: „Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce”

Przeczytaj również: Ostra sprzeczka słowna w czasie meczu z Anglią. Oto, co Kamil Glik wykrzyczał do Jacka Grealisha [WIDEO]

Przeczytaj również:  Piotr Duda: Jeżeli rząd nie potraktuje poważnie naszych postulatów, Solidarność wyjdzie na ulice

źródło: Tysol

(Visited 206 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj