Waszczykowski propolski.pl

Waszczykowski krytykuje rząd Morawieckiego i wzywa partię do zaostrzenia polityki antyeuropejskiej

Waszczykowski nawołuje grupę trzymającą władzę w Polsce, by ta zaostrzyła politykę wobec Unii Europejskiej. Były minister spraw zagranicznych w pierwszym rządzie pisowców wprost wezwał do odrzucania prawa instytucji UE. Które PiS samo niegdyś jeszcze respektowało.

Waszczykowski wzywa partię do pogłębienia konfliktu z UE

– Do tej pory, po zmianie rządu Beaty Szydło, obecny rząd szedł na kompromisy, szukał pojednania, możliwości ustępstw. Doszło do wypracowania ponad stu „kamieni milowych”. Taka taktyka okazała się nieskuteczna – stwierdził Waszczykowski.

Polityk zdobył się na krytykę współpracowników z ekipy Morawieckiego, która jego zdaniem, poniosła klęskę w rozgrywce z Brukselą.

– Wówczas zaczęło się nie tylko retoryczne grillowanie Polski, ale i instytucjonalne. Niestety obecny rząd to zaakceptował, wszedł w dyskurs z KE, który nie przyniósł sukcesu. Powtórzę, że należy wrócić do taktyki odrzucania prawa instytucji UE do ingerowania w te płaszczyzny życia politycznego, społecznego i gospodarczego, które nie są objęte traktatem lizbońskim, ani żadnym innym prawnie nas wiążącym dokumentem UE – przekonywał europoseł PiS.

źródło: wiesci24

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Waszczykowski krytykuje rząd Morawieckiego i wzywa partię do zaostrzenia polityki antyeuropejskiej

  1. Zbyt wiele tego, co dzieje się dzisiaj w naszym kraju, nie jest normalne. Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i pozostali ich sojusznicy reprezentują globalistyczny ekstremizm, który zagraża samym fundamentom wolności naszego kraju. Ale nie ma wątpliwości, że wszystkie partie w Polsce są dziś zdominowane, napędzane i zastraszane przez globalistycznych oligarchów, a to jest zagrożenie dla naszego kraju i naszego społeczeństwa. Jedno jest pewne: nikt z polityków od prawa do lewa nie szanuje Konstytucji. Nie wierzą w rządy prawa. Nie uznają woli ludu, podkopując samą demokrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these