Warszawski ratusz zlecił sekcję śniętych ryb w Wiśle. Jest to odpowiedź na nagranie wideo udostępniane w mediach społecznościowych przez radnego dzielnicy Bielany, Marcina Korowaja. Klip przygotowany przez radnego wywołał poruszenie wśród przeciwników prezydentury Rafała Trzaskowskiego.

Warszawski ratusz zabrał głos odnośnie zleconych przez miasto badań. Według słów wiceprezydenta stolicy Roberta Soszyńskiego, uzyskane wyniki nie wskazują, że przyczyną śnięcia były awaria oczyszczalni „Czajka” i zrzut komunalny ścieków do Wisły.

— Należy się państwu informacja, że zleciliśmy badania tych śniętych ryb znalezionych w Wiśle. Badania zostały wykonane przez upoważnione jednostki. Mamy wyniki, które nie wskazują, że przyczyną śnięcia mogła być awaria i ten zrzut komunalny ścieków do Wisły — wyjaśnił urzędnik na poświęconej sprawie konferencji prasowej.

Na temat masowego śnięcia ryb wypowiedziała się również Anna Olejnik, zastępczyni Dyrektora Pionu Wody w MPWiK:

Przyczyną śmierci ryb nie był ani deficyt tlenu ani toksyczne czynniki. Ale nie do nas należy identyfikowanie tych przyczyn — podkreśliła dr Anna Olejnik.

Przeczytaj również: Kto kolejny zasili Ruch Polska 2050 Hołowni? Padły dwa znane nazwiska

Przeczytaj również:  Dramatyczny wypadek w Katowicach. Opublikowano nagranie ku przestrodze [WIDEO]

źródło: Tysol

(Visited 8 488 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj