Poseł PiS Przemysław Czarnek został profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. „Spełnił wszystkie kryteria” — ogłosiły władze uczelni w komunikacie.

Polityk wypowiedział się osobiście na temat swojego awansu. Ocenił, że ci, którzy go krytykują, należą do „kręgów lewicowo-lewackich”.

— Widzę i słyszę, że informacja ta wywołała duże poruszenie w kręgach lewicowo-lewackich, które wnosiły o wyrzucenie mnie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. A tu taka niemiła niespodzianka. Uspokajam i wyjaśniam: jak się pracuje, pisze, publikuje, to się awansuje. Żadna sensacja. Powodzenia — napisał na Twitterze Przemysław Czarnek.

Zobacz również: Emerytka atakuje socjalizm: „Po co ja płaciłam na fundusz zdrowia?

Przemysław Czarnek zacznie swoją pracę 1 października.

— W związku z pytaniami w tej kwestii informujemy, że Pan dr hab. Przemysław Czarnek spełnił wszystkie kryteria niezbędne do awansu zawodowego i od 1 października br. będzie zatrudniony na stanowisku profesora KUL — czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Władze uniwersytetu dodały, że decyzję o przyjęciu Przemysława Czarna wydał już były rektor, którego miejsce zajął ks. prof. Mirosław Kalinowski.

— Decyzję w tej sprawie, podobnie jak w przypadku innych awansowanych pracowników, w sierpniu br. podpisał poprzedni Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński — poinformował Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Przeczytaj również:  „U nas pacjenci to dopiero mają serwis”. Pacjent zerkał na Mundial w czasie operacji [FOTO]

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 558 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj