Najnowszy sondaż Kantar dla tygodnika „Polityka” to prawdziwe polityczne zaskoczenie. W badaniu najmniej szczęścia miała Koalicja Obywatelska, która lawinowo traci coraz więcej poparcia.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem na poziomie 28 proc. co jednak nie pozwala na samodzielne rządzenie. PiS ma jednocześnie prawdziwe powody do niepokoju, ponieważ po piętach depcze mu formacja Szymona Hołowni. Polskę 2050 w sondażu poparło 25 proc. badanych, co daje jej mocne drugie miejsce.

Zobacz również: Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu Sławomirowi Nitrasowi. Poseł twierdzi, że jest nękany [WIDEO]

Oznacza to, że Szymon Hołownia pozostawił daleko w tyle Koalicję Obywatelską, którą wybrało już tylko 17 proc. respondentów.

Na czwartym miejscu uplasowała się Lewica, która uzyskała 10 proc. poparcie. W Sejmie zobaczylibyśmy również Konfederację z poparciem 8 proc. ankietowanych. Pod progiem wyborczym znalazło się PSL z zaledwie 2 proc. poparciem. 8 proc. nie potrafiło wskazać swojego faworyta.

Zobacz również: Kinga Rusin z plaży Zanzibaru atakuje rząd: „Jakim trzeba być debilem…”

Badanie pracowni Kantar dla „Polityki” zostało przeprowadzone 19 marca 2021 r. metodą wywiadów telefonicznych CATI na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

źródło: wmeritum.pl, polsatnews.pl

(Visited 812 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj