Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej gościła w porannej audycji Roberta Mazurka na antenie RMF FM.

Tematem rozmowy była między innymi kwestia odejścia Platformy Obywatelskiej od kompromisu aborcyjnego.

Czy pani się cieszy, że Platforma Obywatelska ma wreszcie swoje zdanie na temat aborcji i jest za tym, aby aborcja była dostępna na życzenie do dwunastego tygodnia ciąży? zapytał Robert Mazurek.

Ale używa pan jakichś słów, których nie wypada używać w przypadku mówienia… odparła Izabela Leszczyna.

Ja nie powiedziałem, że pani się cieszy z powodu aborcji, tylko że Platforma ma własne zdanie odpowiedział dziennikarz.

Cieszę się, że Platforma ma własne zdanie w tej sprawie, wreszcie jasno wyartykułowane. I nigdy nie będziemy mówili o aborcji na życzenie. Mówimy o tym, że to kobieta panie redaktorze podejmuje decyzje w swoim własnym życzeniu i ma prawo tę decyzję podjąć… broniła się posłanka PO.

Stary wariant niemiecki

Ale to jest na życzenie. Na żądanie. Jak pani woli na żądanie… Wiem to, co pani mówiła 19 lutego. Pozwoli pani, że panią zacytuję. Proszę państwa, Izabela Leszczyna, posłanka Platformy Obywatelskiej mówiła: „Uważamy, że w trudnych sytuacjach osobistych po konsultacji z psychologiem i lekarzem. To kobieta powinna podjąć decyzję o aborcji, a prawo musi jej to umożliwić. To się nazywa pani poseł stary wariant niemiecki, aborcja na życzenie nie ustępował Mazurek.

Ale czy mogę odpowiedzieć panie redaktorze…

Sekundkę. Druga część pytania jest taka. Otóż w 2019 roku Izabela Leszczyna kandydując do parlamentu wypowiedziała się dla kwestionariusza „Mam prawo wiedzieć”. I wie pani co pani powiedziała w sprawie aborcji? ŻE PANI JEST PRZECIWNA aborcji do dwunastego tygodnia na życzenie wytknął posłance redaktor.

Tak. Tak potwierdziła.

Czyli w 2019 Izabela Leszczyna jest przeciw, w 2021 w lutym jest za.

Jestem panie redaktorze przeciwna aborcji na życzenie, natomiast uważam, że po tym co PiS zrobił obrzydliwego polskim kobietom i zniszczył ten kompromis, który przez trzydzieści niemal lat obowiązywał, nie ma powrotu do żadnego kompromisu… stwierdziła posłanka Platformy Obywatelskiej.

Dlaczego pani tłumaczy zmianę swojego zdania PiSem?

Przeczytaj również: Posłanka Platformy pośmiewiskiem Internetu. „Nic lepszego dzisiaj nie zobaczycie”

Przeczytaj również: Nowy Ład nadciąga. We wtorek wyciekły kolejne szczegóły: „3 duże sprawy, większe obciążenia”

źródło: RMF FM

(Visited 2 964 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj