Anonimowy grafficiarz postanowił sobie zażartować i napisał na ścianie kościoła w Mediolanie bulwersujące słowa: „Wolna aborcja, także dla Maryi”. Nie spodziewał się jednak, że tak szybko dostanie odpowiedź, która wywarła wielkie wrażenie na internautach.

Zobacz również: Janusz Korwin-Mikke wspiera branżę fitness: Ostatni basen w tym miesiącu? Jak długo potrwa koronahisteria?

Niecodzienny napis pojawił się na kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła i Świętej Rity w Mediolanie. Proboszcz parafii, ks. Andrea Bello, opublikował zdjęcie z graffiti na Facebooku i dołączył do niego swoje słowa szczerego komentarza:

— Drogi anonimowy grafficiarzu, Przykro mi, że nie nie nauczyłeś się brać przykładu ze swojej matki. Ona był odważna. Poczęła Cię, chodziła z Tobą w ciąży i urodziła Cię. Mogła Cię abortować. Ale nie zrobiła tego. Wychowała Cię, karmiła, myła i ubierała. Teraz masz życie i wolność. Wolność, którą wykorzystujesz do mówienia nam, że byłoby lepiej, gdyby ludzie — również tacy jak Ty — nie pojawili się na tym świecie. Przepraszam, ale się nie zgadzam. I naprawdę podziwiam Twoją mamę, ponieważ była odważna. I wciąż jest, bo — jak każda matka — jest z Ciebie dumna, mimo że zachowujesz się źle, ponieważ wie, że wewnątrz Ciebie jest dobro, które po prostu trzeba odkryć. Aborcja jest zaprzeczeniem sensu wszystkich rzeczy. To śmierć, która pokonuje życie. To strach, który zwycięża nad istnieniem, które chce walczyć, normalnie żyć, a nie umierać.Aborcja to dawanie sobie prawa do wybierania, kto może żyć, a kto nie. Tak jakby to było takie proste. Jest ideologią, która wygrywa z człowieczeństwem, odbierając mu nadzieję. Każdą nadzieję. Podziwiam wszystkie kobiety, które mimo tysięcy przeciwności mają odwagę, żeby iść naprzód. Ty zaś wyraźnie – skoro się nie podpisałeś — odwagi nie masz zbyt wiele. Lecz skoro już dotarliśmy do tego punktu, chciałbym Ci powiedzieć, że ta okolica już doświadczyła wielu problemów i nie potrzebujemy kolejnych ludzi, którzy by niszczyli mury naszych domów i psuli tę odrobinę piękna, która nam została. Chcesz udowodnić, że jesteś odważny? Więc naprawiaj świat, zamiast go niszczyć. Dawaj miłość zamiast nienawiści. Pomagaj cierpiącym, by łatwiej przetrwali ból. I dawaj życie, zamiast je zabierać. To jest prawdziwa odwaga! Na szczęście, w naszej dzielnicy, którą niszczysz, jest pełno odważnych ludzi. Którzy potrafią kochać również Ciebie, który nie wiesz nawet, co piszesz. Ja się podpisuję: ks. Andrea.

Przeczytaj również:  Przemysław Czarnek o odchudzaniu dzieci po powrocie do szkół. Z dziewczynkami "tu jest większy problem..."

Caro scrittore anonimo di muri,Mi dispiace che tu non abbia saputo prendere esempio da tua madre. Lei ha avuto…

Gepostet von Parrocchia san Michele arcangelo e santa Rita am Montag, 29. Mai 2017

źródło: pl.aleteia.org

(Visited 6 002 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here