propolski.pl: Były rektor KUL ułożył modlitwę dla narodu ukraińskiego

Były rektor KUL ułożył modlitwę dla narodu ukraińskiego

Były rektor KUL, prof. Andrzej Szostek stworzył modlitwę dla narodu ukraińskiego oraz prezydenta Zełenskiego. O szczegółach poinformowało Towarzystwo Jana Karskiego. Szostek uważa, że słowa modlitwy są tak samo ważne, jak dostawa broni dla okupowanego kraju.

Długoletni rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ułożył modlitwę na 45. urodziny przywódcy Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego.

Oto słowa modlitwy

– Boże Wszechmocny i Miłosierny, Wejrzyj z miłością na udręczony wojną naród ukraiński, wspieraj go w walce o wolność i pokój. Wspieraj szczególnie Prezydenta Ukrainy Wolodymyra Zelenskiego. Obdarz go mądrością i wytrwałością w jego wysiłkach podtrzymania ducha w tym Narodzie, w upartych staraniach o pomoc świata w zmaganiach z potężnym i okrutnym najeźdźcą. Obdarz Pana Prezydenta zdrowiem i siłą, a także niezłomną nadzieją, płynącą z wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, na zwycięstwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Obudź i podtrzymuj ducha solidarności z Ukrainą w innych narodach. Jesteś Bogiem sprawiającym cuda, doprowadź więc do nawrócenia także Rosję, gdzie żyje tylu biednych ludzi, przez krzyż Twego Syna odkupionych. Błagamy Cię, obróć rychło tragedię dziejącą się od roku w Ukrainie w Twoje zwycięstwo, Boże, który jesteś Miłością i chcesz zbawić wszystkich ludzi. Przez Chrystusa Pana naszego, Amen – czytamy.

źródło: PAP

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these