Wanda Nowicka gościła w Polskim Radiu 24. Posłanka Lewicy przekonywała prowadzącego audycję Michała Rachonia, że płód zostaje człowiekiem dopiero po narodzinach.

Wanda Nowicka stwierdziła, że dopóki płód nie zostanie urodzony, nie można rozpatrywać jego istnienia w kategorii człowieczeństwa, a nawet istoty żyjącej. Parlamentarzystka klubu Lewicy zaapelowała wcześniej o „podnoszenie statusu zwierząt”, co jej zdaniem powinno być głównym kierunkiem rozwoju ludzkości.

— Podnoszenie statusu istot żyjących, zwierząt jak najbardziej powinno być tym kierunkiem rozwoju naszego człowieczeństwa.

Michał Rachoń zapytał Nowicką, czy do „istot żyjących” zalicza ona ludzkie płody.

Pan użył pewnego nadużycia językowego, nazywając płody ludźmi. No to jest oczywiście kwestia ideologiczna — oceniła Nowicka.

— A nie kwestia biologiczna? — zapytał prowadzący.

— Płód to jest płód. Będzie człowiekiem jak będzie urodzony i będzie dysponował pewnymi prawami. Czasem są takie sytuacje, że kobieta nie może tej ciąży zaakceptować z różnych powodów.

— Prawo zabić dziecko, które znajduje się w jej łonie — wtrącił Rachoń.

Niektórzy internauci zwrócili uwagę na dzieci, które rodzą się przed zakończeniem tradycyjnego dziewięciomiesięcznego etapu ciąży. „Czy Wanda Nowicka uzna wcześniaki za istoty żyjące?” — czytamy w komentarzu jednej z użytkowniczek mediów społecznościowych.

Przeczytaj również:  [SONDAŻ] Kogo popierają Polacy? 5 ugrupowań w Sejmie. Wyniki niebezpieczne dla PiS?

Przeczytaj również: Starcie kurator oświaty Barbary Nowak z działaczami LGBT: „Nie pozwolę na to by ideologia wchodziła do moich szkół”

źródło: Polskie Radio

(Visited 521 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj