Lider Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke skomentował działanie rządu w związku z nadciągającym kryzysem. Jest zdania, że sami prosimy się o wiele problemów.

– Od lat mówię, że ceny telefonów komórkowych i połączeń spadają, a ceny energii elektrycznej rosną. Dlaczego? Bo telefony robią firmy prywatne – elektrownie są państwowe. I to państwo podnosi te ceny i trzeba to powiedzieć jasno – powiedział Janusz Korwin-Mikke, po czym zaapelował do rządzących.

– Robicie tylko i wyłącznie chaos na tym rynku. Postaram się tak prosto powiedzieć: Gdyby ludzie jedli wyłącznie masło, a używali prądu wyłącznie do żarówek i gdybyście nałożyli podatek od firm robiących masło, żeby dać dotacje dla gospodarstw indywidualnych, to firmy robiące masło podniosłyby ceny masła i ludzie by w cenie masła dopłacili dokładnie tyle, ile dostali dotacji. Wam się wydaje, że cokolwiek robicie. To jest sprawa skomplikowana, bo tu wchodzą tysiące podmiotów, ale to niczego nie zmienia – tłumaczył.

– Po drugie nie jest winien Covid ani wojna, tylko winne jest własne nasze państwo, czyli głównie Unia Europejska – dodawał polityk.

Korwin-Mikke krytykuje UE

Prawicowy poseł przypomniał, że najtańsza energia jest z węgla, tymczasem przepisy Unii Europejskiej obkładają węgiel podatkami.

– Wiatraki są oczywiście droższą formą produkcji. One są tańsze tylko dlatego, że węgiel jest obkładany specjalnymi podatkami i winna jest głównie Unia Europejska. I trzeba tutaj, panie Kowalski, po prostu wyjść z Unii Europejskiej i koniec. I przestać płacić ten haracz – apelował do wiceministra rolnictwa.

– I po trzecie, jeżeli mówimy o Rosji i o wojnie: na ogół jest tak, jak dwa państwa walczą ze sobą, to sąsiedzi zarabiają na tym, a my do tego – nie wiem dlaczego – dopłacamy. Ale proszę państwa, wyobraźmy sobie, że Gazprom postanowił, że nie będzie nam sprzedawał ropy i gazu. To byłaby sankcja przeciwko Polsce, nie? – pytał Korwin-Mikke.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk: Władza PiS rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością. Wspomniał o „podatku Sasina”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Pamiętajcie to zdanie!”. Pudzian mocno odpowiada hejterom [WIDEO]

źródło: YouTube

(Visited 1 825 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj