propolski.pl: Lech Wałęsa

Wałęsa zaapelował do Polaków i oznajmił, że pragnie powrotu Tuska: „Ja go popierałem, popieram i będę popierał” [WIDEO]

Były prezydent Lech Wałęsa lubi dzielić się z internautami swoimi przemyśleniami w kwestii polityki. Nie inaczej było tym razem.

– Straty, jakie ponosimy w każdej dziedzinie są przeogromne. Oni nas po prostu zrujnują. Już dużo na tej drodze rujnowania zrobili. Trzeba demokratycznie, pokojowo wymusić odejście tych ludzi i zastąpić ich ludźmi, którzy już się częściowo sprawdzili – powiedział Lech Wałęsa na nagraniu opublikowanym na Facebooku.

Polityk stwierdził, że grupa ludzi, która podważyła jego autorytet i okrzyknęła go agentem służby bezpieczeństwa, to dokładnie ta sama grupa, która aktualnie rządzi Polską.

– To ta sama grupa, od samego początku utrudniała mi działania i robi to nadal. Ci sami ludzie. To jest bardzo podejrzane. Tylko że ja wtedy miałem wielkie poparcie i byłem tak silny, że poradziłem sobie z nimi. Ale tak bardzo zniszczyli mój autorytet, że dzisiaj nie mogę przeciwstawić się tym ludziom. Robili to celowo i przekonali wielu z was – ocenił Wałęsa.

Przywódca „Solidarności” wystosował również apel do Polaków, w którym przekonywał, że należy „robić wszystko, by jak najszybciej tych ludzi odsunąć od władzy”.

– Straty, jakie ponosimy w każdej dziedzinie są przeogromne. Oni nas po prostu zrujnują. Już dużo na tej drodze rujnowania zrobili. Trzeba demokratycznie, pokojowo wymusić odejście tych ludzi i zastąpić ich ludźmi, którzy już się częściowo sprawdzili – podkreślił były prezydent.

Ponadto nie krył się ze swoją sympatią do przewodniczącego PO Donalda Tuska mówiąc: – On nie prosił mnie o poparcie, ale ja go popierałem, popieram i będę popierał, bo jest jedynym, który naprawdę wie i chce dobrze służyć Polsce – skwitował Lech Wałęsa.

Zobacz również: Sylwester w Polsacie. Michał Wiśniewski nie krył wzruszenia. Ze sceny zwrócił się do żony i syna [WIDEO]

Zobacz również: Kto zastąpi Barbarę Kurdej – Szatan w reklamach Play? Padło konkretne nazwisko

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Sobota, 1 stycznia 2022

źródło: Facebook.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these