Tegoroczny Sylwester był dla Donalda Tuska wyjątkowo trudny. Jak się okazuje były premier udał się z bliskimi pod szpitalne okno w Gdańsku, gdzie przebywa jego wnuczka, córka Kasi Tusk.

Córka byłego szefa RE podzieliła się szczerym wyznaniem w mediach społecznościowych. Na przejmującym zdjęciu widać, jak pod oknem szpitala czekają jej bliscy.

– Taki widok mam zza okna. Tęsknota nie do opisania. A jednocześnie poczucie, że są bardzo, bardzo blisko mnie – napisała Kasia Tusk.

Sam Donald Tusk przyznał, że jest to dla niego wyjątkowo trudna sytuacja.

– Ja tego sylwestra częściowo spędziłem pod oknami szpitala, gdzie jest moja córka z moją wnuczką, więc niestety w ten nastrój towarzyszący nam przez cały 2021 rok się jakoś mogłem mocno wczuć – powiedział były premier.

Donald Tusk był obecny w czasie noworocznej rozmowy, która odbyła się na Twitterze. Wydarzenie online zostało zorganizowane przez posłankę PO Kingę Gajewską. Przewodniczący PO został zapytany o to, w jaki sposób spędził sylwestra. Wyjawił, że odwiedził swojego syna Michała, a na przyjęciu obecnych było 15-20 osób wraz ze swoimi dziećmi.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Oczywiście jak zawsze spadło na mnie, że musiałem z tymi wszystkimi dziećmi się bawić – wyznał były premier.

Tusk rozpoczął rozmowę przypominając o coraz wyższych kosztach życia.

– Muszę powiedzieć, że takie tematy jak raty kredytu spędzają sen z powiek ludzi. Sądzę, że to jest strach, który pojawił się w bardzo wielu polskich domach, nie tylko w małych miastach czy nie tylko na wsi, ale też w dużych miastach. Wiecie dobrze, nawet lepiej ode mnie jak powszechnym zjawiskiem jest kredyt w naszym życiu – powiedział były szef RE.

Ponadto zaznaczył, że w 2022 roku Polacy oprócz skutków pandemii będą doświadczać coraz większej drożyzny.

– Każdy i każda z nas ma swoją pasję, swoją profesję, swoje aspiracje, żeby coś zmienić wokół siebie na lepsze. Ważne jest, żeby ci wszyscy, którzy odnajdują w sobie taką potrzebę zmiany rzeczywistości wokół, mobilizowali się. To jest jedyna recepta na taki trudny rok jak ten 2022. Wokół nas, anyway, będzie ciężko. Obiektywnie ten rok będzie trudny i jedynym tak naprawdę lekarstwem jest taki wewnętrzny ogień – mówił Tusk.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Internauta próbował lepiej zrozumieć Donalda Tuska. Odpowiedź lidera PO zwala z nóg

Zobacz również: Sylwester w Polsacie. Michał Wiśniewski nie krył wzruszenia. Ze sceny zwrócił się do żony i syna [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, Onet.pl, TVN24.pl

(Visited 185 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj