propolski.pl: Tusk wyznał, jak spędził Sylwestra

Donald Tusk wyznał, jak spędził sylwestra. Były premier przeżył trudne chwile

Tegoroczny Sylwester był dla Donalda Tuska wyjątkowo trudny. Jak się okazuje były premier udał się z bliskimi pod szpitalne okno w Gdańsku, gdzie przebywa jego wnuczka, córka Kasi Tusk.

Córka byłego szefa RE podzieliła się szczerym wyznaniem w mediach społecznościowych. Na przejmującym zdjęciu widać, jak pod oknem szpitala czekają jej bliscy.

– Taki widok mam zza okna. Tęsknota nie do opisania. A jednocześnie poczucie, że są bardzo, bardzo blisko mnie – napisała Kasia Tusk.

Sam Donald Tusk przyznał, że jest to dla niego wyjątkowo trudna sytuacja.

– Ja tego sylwestra częściowo spędziłem pod oknami szpitala, gdzie jest moja córka z moją wnuczką, więc niestety w ten nastrój towarzyszący nam przez cały 2021 rok się jakoś mogłem mocno wczuć – powiedział były premier.

Donald Tusk był obecny w czasie noworocznej rozmowy, która odbyła się na Twitterze. Wydarzenie online zostało zorganizowane przez posłankę PO Kingę Gajewską. Przewodniczący PO został zapytany o to, w jaki sposób spędził sylwestra. Wyjawił, że odwiedził swojego syna Michała, a na przyjęciu obecnych było 15-20 osób wraz ze swoimi dziećmi.

– Oczywiście jak zawsze spadło na mnie, że musiałem z tymi wszystkimi dziećmi się bawić – wyznał były premier.

Tusk rozpoczął rozmowę przypominając o coraz wyższych kosztach życia.

– Muszę powiedzieć, że takie tematy jak raty kredytu spędzają sen z powiek ludzi. Sądzę, że to jest strach, który pojawił się w bardzo wielu polskich domach, nie tylko w małych miastach czy nie tylko na wsi, ale też w dużych miastach. Wiecie dobrze, nawet lepiej ode mnie jak powszechnym zjawiskiem jest kredyt w naszym życiu – powiedział były szef RE.

Ponadto zaznaczył, że w 2022 roku Polacy oprócz skutków pandemii będą doświadczać coraz większej drożyzny.

– Każdy i każda z nas ma swoją pasję, swoją profesję, swoje aspiracje, żeby coś zmienić wokół siebie na lepsze. Ważne jest, żeby ci wszyscy, którzy odnajdują w sobie taką potrzebę zmiany rzeczywistości wokół, mobilizowali się. To jest jedyna recepta na taki trudny rok jak ten 2022. Wokół nas, anyway, będzie ciężko. Obiektywnie ten rok będzie trudny i jedynym tak naprawdę lekarstwem jest taki wewnętrzny ogień – mówił Tusk.

Zobacz również: Internauta próbował lepiej zrozumieć Donalda Tuska. Odpowiedź lidera PO zwala z nóg

Zobacz również: Sylwester w Polsacie. Michał Wiśniewski nie krył wzruszenia. Ze sceny zwrócił się do żony i syna [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, Onet.pl, TVN24.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these