Strona główna Polska Wałęsa upomina prezydenta Dudę: „Jako współtwórca „Solidarności” zabraniam panu”

Wałęsa upomina prezydenta Dudę: „Jako współtwórca „Solidarności” zabraniam panu”

5 min czytania
0
0
1,448
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa należy do tych polityków, którzy lubią dzielić się swoimi przemyśleniami na portalach społecznościowych. Tym razem były prezydent zwrócił się do Andrzeja Dudy, surowo go upominając.

— Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność. Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz, o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji, manipulacje — napisał Lech Wałęsa na Twitterze.

Prezydent Duda uczestniczył w sobotnim spotkaniu w karczmie piwnej regionu śląsko-dąbrowskiego „Solidarności” w katowickim Spodku. Podczas swojej wypowiedzi poinformował, że Piotr Duda i cała Komisja Krajowa dostali specjalne zaproszenie, by posiedzenie w tym roku mogło się odbyć na Sali Kolumnowej w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent podkreślił, że Solidarność stała się obecnie ruchem masowym, który wyraża wolę wolności.

— Do tej wolności dążył i – co najważniejsze – tę wolność uzyskał. Zdobył ją pokojowo, bez broni w ręku. Zdobył ją podniesioną w górę dłonią ze znakiem +V+ i tym właśnie zwyciężył; i modlitwą i swoją niezłomną postawą — mówił Andrzej Duda.

— To jest właśnie wielkie zwycięstwo Solidarności, które przyniosło wolność całej Środkowej Europie i spowodowało upadek Muru Berlińskiego. Nie byłoby upadku Muru Berlińskiego, nie byłoby wolności dla innych narodów, nie byłoby zjednoczenia Niemiec, gdyby nie „Solidarność”, gdyby nie ofiara tych wszystkich, co walczyli, tych wszystkich, co cierpieli, a przede wszystkim tych, co zginęli wtedy za wolną Polskę, 39 lat temu — dodał prezydent RP.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Lech Wałęsa ponownie zabiera głos ws. sądownictwa i nakazuje: "Zróbcie coś"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Miał być rycerzem na białym koniu, będzie obciążeniem. Tusk zaszkodzi Małgorzacie Kidawie-Błońskiej?

Jak wynika z badań Instytutu Badań Spraw Publicznych dla wp.pl Donald Tusk, który miał sta…