Były prezydent Lech Wałęsa jest ostatnio szczególnie aktywny w mediach. Wykorzystuje czas na emeryturze, by walczyć z przeciwnikami politycznymi i krytykować PiS.

Lech Wałęsa podkreślił, że zbliżające się wybory to doskonały czas na oszustwa i kamuflowanie wielu spraw.

— Mając na uwadze wybory, uczulam, że będą tu próby bezczelnego oszustwa i na to należy się nastawić — powiedział były przywódca „Solidarności”.

Wałęsa opublikował wpis na Facebooku, w którym odniósł się do zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich. Swój emocjonalny wywód rozpoczął od zdania: „aby leczyć, należy postawić właściwą diagnozę”. Podkreślił, że to właśnie on zwykle słynął ze stawiania właściwych diagnoz.

— Motywem działań pod wodzem Kaczyńskim moim zdaniem jest tylko i wyłącznie strach przed rozliczeniem za nieprawdopodobne zło, nadużycia, przestępstwa, jakie uczyniono w wielu dziedzinach. Dlatego dopuszczą się każdego przestępstwa, każdego łotrostwa oszustwa, by nie dopuścić do możliwości rozliczeń. Dlatego niszczą struktury Państwa, dlatego niszczą prawa i zasady, by utrudnić i skomplikować możliwości rozliczeń. Każdy dzień utrzymywania ich przy władzy rozkłada Państwo i możliwości właściwego uporządkowania — pisał były prezydent.

Przeczytaj również:  Tusk sojusznikiem Rosji? Polacy podzieleni

Ponadto ostrzegł, że podczas wyborów prezydenckich „będą próby bezczelnego oszustwa i na to należy się nastawić”.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj