Szymon Hołownia nie ukrywa swojej antypatii wobec PiS-u i często demonstruje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Tym razem kandydat na prezydenta sprzeciwił się zmianom w Kodeksie wyborczym, które zaproponowała partia rządząca.

— Jesteśmy dzisiaj w sytuacji, w której Jarosław Kaczyński bawi się, podczas kiedy my walczymy o życie. My walczymy o życie, a on walczy o miejsce przy korycie — powiedział podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się we wtorek do obywateli ze specjalnym apelem. Podkreśliła, jak ważne jest sprawne procedowanie ustawy ws. głosowania korespondencyjnego. Opozycja nie zgodziła się jednak na proponowane rozwiązania, a szczególnie na forsowane przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym.

Przeciwny jest również były prezenter telewizyjny Szymon Hołownia, który podzielił się swoimi wątpliwościami na konferencji prasowej.

— Tak się dziwnie składa, że posłem-sprawozdawcą projektu jest pełnomocnik sztabu wyborczego kandydata Andrzeja Dudy. Przypadek? Nie sądzę — zauważył Hołownia.

Katolicki publicysta całą winą za zamieszanie obarczył prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Jesteśmy dzisiaj w sytuacji, w której Jarosław Kaczyński bawi się, podczas kiedy my walczymy o życie. My walczymy o życie, a on walczy o miejsce przy korycie, walczy o miejsce dla swojego kandydata przy władzy, o miejsce dla nich wszystkich — mówił Hołownia.

Przeczytaj również:  Co tu się dzieje? Biden znowu ma pozytywny wynik testu i pozostaje w izolacji

W opinii polityka nie uda się przeprowadzić 10 maja wyborów w Polsce. Z uwagi na trwającą epidemię, podkreślił, że to będzie niemożliwe.

Poranny live Szymona. 1.04.www.wspieraj.holownia2020.pl

Gepostet von Szymon Hołownia am Mittwoch, 1. April 2020

źródło: wmeritum.pl

(Visited 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj