Strona główna Polska Szymon Hołownia ostro o Kaczyńskim: „My walczymy o życie, a on walczy o miejsce przy korycie”

Szymon Hołownia ostro o Kaczyńskim: „My walczymy o życie, a on walczy o miejsce przy korycie”

5 min czytania
0
1
2,322
Szymon Hołownia

Szymon Hołownia nie ukrywa swojej antypatii wobec PiS-u i często demonstruje niezadowolenie w mediach społecznościowych. Tym razem kandydat na prezydenta sprzeciwił się zmianom w Kodeksie wyborczym, które zaproponowała partia rządząca.

— Jesteśmy dzisiaj w sytuacji, w której Jarosław Kaczyński bawi się, podczas kiedy my walczymy o życie. My walczymy o życie, a on walczy o miejsce przy korycie — powiedział podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się we wtorek do obywateli ze specjalnym apelem. Podkreśliła, jak ważne jest sprawne procedowanie ustawy ws. głosowania korespondencyjnego. Opozycja nie zgodziła się jednak na proponowane rozwiązania, a szczególnie na forsowane przez PiS zmiany w Kodeksie wyborczym.

Przeciwny jest również były prezenter telewizyjny Szymon Hołownia, który podzielił się swoimi wątpliwościami na konferencji prasowej.

— Tak się dziwnie składa, że posłem-sprawozdawcą projektu jest pełnomocnik sztabu wyborczego kandydata Andrzeja Dudy. Przypadek? Nie sądzę — zauważył Hołownia.

Katolicki publicysta całą winą za zamieszanie obarczył prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Jesteśmy dzisiaj w sytuacji, w której Jarosław Kaczyński bawi się, podczas kiedy my walczymy o życie. My walczymy o życie, a on walczy o miejsce przy korycie, walczy o miejsce dla swojego kandydata przy władzy, o miejsce dla nich wszystkich — mówił Hołownia.

W opinii polityka nie uda się przeprowadzić 10 maja wyborów w Polsce. Z uwagi na trwającą epidemię, podkreślił, że to będzie niemożliwe.

Poranny live Szymona. 1.04.www.wspieraj.holownia2020.pl

Gepostet von Szymon Hołownia am Mittwoch, 1. April 2020

źródło: wmeritum.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Publicysta obawia się o wynik badań psychiatrycznych Krystyny Pawłowicz
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…