Lech Wałęsa skomentował ostatnie wyniki sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Badanych pytano, kto według nich był najlepszym prezydentem III RP. Były prezydent nie mógł darować, że nie znalazł się na pierwszym miejscu.

Lech Wałęsa obraził się na wyniki i napisał zdenerwowany — Jestem poza konkurencją.

Zwycięzcą sondażu okazał się Aleksander Kwaśniewski z wynikiem 37,6 proc. o którego pierwszy przewodniczący „Solidarności zdaje się być zazdrosny. Były prezydent dodał, że ten „popsuł mu program obliczony na 10 lat, jest więc sprawcą obecnych niepowodzeń”.

Na kolejnym miejscu z wynikiem 24 proc. uplasował się obecny prezydent Andrzej Duda. Śp. Lecha Kaczyńskiego poparło 16 proc, a na Wałęsę oddało głos jedynie 12,8 proc. badanych. W sondażu najgorzej wypadł Bronisław Komorowski z wynikiem 9,6 proc. Wyniki tak mocno rozczarowały Wałęsę, że musiał dać upust swojej złości na Facebooku.

— Kolejny raz ktoś popisuje się pytaniami, kto był najlepszym prezydentem. Ciekawi mnie co pod te pytania podkłada jako argumenty czy oceny. Nie do wyobrażenia jest sytuacja Polski i z Polską bez moich osiągnięć — napisał niezadowolony.

Przeczytaj również:  "To jest skandal!". Magda Gessler przerażona potwornym brudem [WIDEO]

Dalsza część wpisu byłego prezydenta przypomina wierszyk. Polityk oskarżył Kwaśniewskiego, że ten wygrał z nim „w sposób daleko nieuczciwy” i pokrzyżował mu szyki i cały misterny 10-letni plan.

— Tak jak potrafiłem doprowadzić do wolności, tak też potrafiłem wyprowadzić kraj do właściwego mądrego rozwoju — kontynuował.

Wałęsa zaatakował przy okazji pozostałych prezydentów.

— Kaczyńskiego osiągnięcie to podzielenie Polaków i próba bezczelnego wrobienia mnie na papierach SB w agenturalną działalność. Komorowski kontestował walkę i okrągły stół po zwycięstwie dołączył do wywalczonego tortu. Do Dudy szkoda słów. W przyszłości proszę nie wystawić mnie do podobnych zawodów, bo po prostu jestem poza konkurencją — mówił o swoich konkurentach.

źródło: nczas.com

(Visited 156 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj