Z najnowszego sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej” wynika, że Polacy za najlepszego prezydenta w historii uważają Aleksandra Kwaśniewskiego. Przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się w maju 2020 roku, zapytano uczestników badania SW Research, kto według nich, był najlepszym prezydentem III RP.

Odpowiedzi były dość zaskakujące. Po 1989 roku Polska miała pięciu prezydentów, a każdy z nich wybrany był w wyborach powszechnych — Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego oraz Andrzeja Dudę. Warto przypomnieć, że Aleksander Kwaśniewski pełnił swoją funkcję przez dwie kadencje.

Ankietowani odpowiadali na pytanie, który prezydent był najlepszym w historii III RP i aż 37,6 proc. wskazało na Aleksandra Kwaśniewskiego. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Duda z wynikiem 24 proc.

Na kolejnej pozycji znalazł się Lech Kaczyński z 16 proc. Kolejnym prezydentem, którego oceniono jako najlepszego po 1989 r., był Lech Wałęsa. 9,6 proc. badanych za najlepszego prezydenta uważa Bronisława Komorowskiego.

Piotr Zimolzak z SW Research tak skomentował wyniki badania.

— Aleksander Kwaśniewski częściej był wskazywany przez kobiety (39% vs 36% mężczyzn) i osoby o wykształceniu średnim (41%). Wraz ze wzrostem wieku rośnie grupa ludzi, którzy uważają Aleksandra Kwaśniewskiego za najlepszego prezydenta III RP — od 21% w grupie do 24 lat, do 45% w grupie powyżej 50 lat. Tego zdania są też częściej osoby o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (47%) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców (49%) — napisał Zimolzak.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

źródło: rp.pl

(Visited 87 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj