Strona główna Polska Wałęsa nie boi się koronawirusa. Jego syn prosi: „Tato, módl się w domu”

Wałęsa nie boi się koronawirusa. Jego syn prosi: „Tato, módl się w domu”

4 min czytania
0
1
2,009
Lech Wałęsa

Jarosław Wałęsa rozmawiał z „Super Expressemi wyjawił, że martwi się o swojego ojca, który chodzi do kościoła pomimo szalejącej epidemii koronawirusa.

— Apeluję do ojca, żeby modlił się w domu. Chodząc do kościoła, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla wnuczka, czy innych w rodzinie — powiedział Jarosław Wałęsa.

Były prezydent, pomimo tego że znajduje się w grupie wysokiego ryzyka, nie zważa na swoje zdrowie i często opuszcza dom. Wydaje się, że Lechowi Wałęsie niestraszny koronawirus, ponieważ jak donosi Super Express, już drugi raz z rzędu pojawił się w kościele na nabożeństwie. Dla polityka udział w niedzielnej mszy w kościele św. Stanisława Kostki przy ul. Abrahama w Gdańsku to prawdziwa tradycja. Syn byłego przywódcy Solidarności apeluje, by ojciec został w domu i najlepiej modlił się przed telewizorem.

— Wszyscy jesteśmy podatni na koronawirusa, ale szczególnie dla ludzi starszych jest on bardzo niebezpieczny. A seniorzy, którzy mają jeszcze dodatkowe choroby jak mój ojciec, czyli cukrzycę, choroby serca, czy nadciśnienie, są szczególnie narażeni na skutki zakażenia. W dodatku mój ojciec, chodząc do kościoła, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych w rodzinie, m.in. małego wnuczka. A nie daj Bóg, jak przyniesie coś ojciec do domu. Dlatego musimy ograniczać chodzenie do kościoła i o to apeluję — powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Jarosław Wałęsa, poseł Koalicji Obywatelskiej.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
3
Przeczytaj również:  Minister Szumowski zaatakowany w studiu TVN 24: "On i jego podkrążone oczy..."
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…