Poseł Platformy Obywatelskiej Robert Kropiwnicki gościł na antenie RMF FM we wtorkowej audycji redaktora Roberta Mazurka. W trakcie rozmowy dziennikarz podjął kwestię służby zdrowia oraz jej finansowania.

Ja sprawdziłem jak pomagacie służbie zdrowia oznajmił dziennikarz radia RMF FM Chcecie, żeby już od następnego roku, jak Platforma przejmie władzę było 6 proc. PKB na służbę zdrowia, tak?

Tak, dziś mamy niespełna 5 proc., uważamy, że to jest absolutna konieczność… odpowiedział Kropiwnicki.

A wie Pan, kto do tego doprowadził? PiS, prawda? To ja to Panu pokażę. Jak PO przejmowała władzę – stary budżet na rok 2008, Wasz pierwszy budżet – to było 4,73 proc. przypomniał nagle Mazurek.

Co roku byliście bardzo konsekwentni, z jednym wyjątkiem, co roku leciało to w dół. Doszliście w 2015 roku do poziomu 4,46 proc., a i to tylko dlatego, że było minimalne podwyższenie, bo to był rok wyborczy, to trzeba było dać drobne podwyżki przytaczał prowadzący.

Następnie Robert Mazurek stwierdził z przekonaniem, że polityk PO nazwie go „pisowcem”. Dziennikarz RMF FM przytoczył swojemu gościowi niewygodne dla niego dane:

Co robi PiS? Tak realnie. Ja wiem, że Pan mnie nazwie zaraz pisowcem, tylko ja mam przed sobą te wykresy. Otóż PiS przejmuje, kiedy jest 4,55, a w 2019 tym ostatnim przecovidowym rokiem jest 4,86. Panie Pośle, PiS wyprowadził finansowo służbę zdrowia z tej zapaści, do której doprowadziło ją osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również: Wałęsa opublikował listę z nazwiskami Dudy, Rydzyka, Korwin-Mikkego i Brauna. „Pan musi trollować…”

źródło: Tysol

Przeczytaj również: Zmarł 25 minut po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19: „Ochrona i ratownicy rzucili się w jego stronę…”

(Visited 6 487 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj