Sławomir Mentzen z Konfederacji starł się z posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem na antenie Polsat News. Rozmowa dotyczyła powrotu kontrowersyjnego tematu roszczeń żydowskich, które to w ostatnich dniach rozpalają debatę publiczną.

Sławomir Mentzen oraz Krzysztof Śmiszek dyskutowali o tzw. mieniu bezspadkowym, spłaty którego domaga się od Polski Izrael.

Burzliwa rozmowa toczyła się w programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii”.

 Wprost napisali, że położenie łapy na czyichś pieniądzach, w tym przypadku polskich, jest elementem ich tożsamości i fundamentem istnienia państwa  zaczął Mentzen.

— Nie napisali tak  bronił izraelskich dyplomatów Śmiszek.

 Oczywiście, że napisali. Wprost przekazali, że Izrael jest państwem zbójeckim i na tym buduje całą swoją państwowość. Spójrzmy zresztą, co się dzieje w Palestynie, w jaki sposób podchodzą do prawa własności Palestyńczyków. Mamy absolutnie sprzeczne interesy. Możemy im 15 razy tłumaczyć, o co chodzi, ale oni i tak nie zrozumieją, bo im chodzi o interes materialny  argumentował Mentzen.

 To, co się wydarzyło podczas Holocaustu, było największą tragedią w historii ludzkości. Konfederacja gra niepotrzebnymi akcentami, grają na fortepianie około antysemickim i najgorsze, co może się wydarzyć, to właśnie włączać takie elementy do tej dyskusji  przekonywał Śmiszek z Lewicy.

 Chodzi o to, aby polski rząd, kiedy mu się pluje w twarz, nie mówił, że deszcz pada. W oświadczeniu ambasady Izraela zostaliśmy nazwani kolaborantami nazistów (…) Ja panu cytowałem oświadczenie ambasady Izraela, a pan…  nie odpuszczał Mentzen.

 A było tam coś o kładzeniu łapy na polskich pieniądzach? No wie pan…  brnął Śmiszek.

 A na czyich pieniądzach? Od kogo oni chcą pieniądze? Od Polaków. To jest całkowicie oczywiste. To jest relacjonowanie faktów, a nie antysemityzm. Rząd izraelski od lat uskutecznia antypolonizm  odpowiedział Mentzen.

Przeczytaj również: Awantura na antenie Radia ZET. „Załatwił pan ten program! To jest hańba! Cytowalność będzie milionowa”.

Przeczytaj również: Zachorował, mimo dwóch szczepień. W programie telewizyjnym na żywo wyznał, co sprawiło że zaraził się ponownie

Źródło: NCzas

(Visited 20 132 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

    • Śmiszek jest w nocy szczepiony doodbytniczo przez Biedronia, albo szczepią się nawzajem. Zostawia to widoczne ślady w postaci deficytów intelektualnych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj