Jakie urządzenia są niezbędne w magazynach, sklepach i fabrykach? Chodzi przede wszystkim o platformy i dźwigi towarowe.

Zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w dobie kryzysu materiałowego wciąż rośnie. Początkowo do rozwoju centrów logistycznych przyczyniło się upowszechnienie zakupów online i szybkiej dostawy, z czasem zaś wojna i kryzys gospodarczy sprawiły, że wiele firm zatowarowuje się do granic możliwości na wypadek wzrostu cen, braków itp. Maksymalizacja powierzchni magazynowych wymaga wsparcia nowoczesnymi rozwiązaniami. Do takich należą urządzenia dźwigowe, które zapewniają transport pionowy towarów i ułatwienie dostępu do produktów składowanych w miejscach trudno dostępnych, na wysokości.

Dźwig towarowy nie tylko do magazynu, sklepu, czy fabryki

Platformy i dźwigi towarowe to urządzenia do transportu pionowego towarów o znacznym ciężarze wykorzystywane głównie w dużych magazynach, fabrykach, centrach handlowych, czy logistycznych, ale również w hotelach i większych restauracjach, kompleksach usługowych. Dźwig towarowy usprawnia, przyspiesza transport i logistykę pomiędzy kondygnacjami, jak również  między wyższymi partiami regałów. Z dźwigów korzystają bardzo różne branże począwszy od przemysłu, przez przetwórstwo aż po usługi. Dźwigi i windy zdają egzamin wszędzie tam, gdzie dużą ilość towarów wymaga przemieszczenia w krótkim czasie. Bez wątpienia jest to ciekawe i komfortowe rozwiązanie w zakresie infrastruktury logistycznej.

Bezpieczeństwo to priorytet

Transport ładunków, towarów obarczony jest ryzykiem ich uszkodzenia. Priorytetem jest bezpieczeństwo operatorów i pracowników magazynowych, które także poprawia dźwig towarowy, ale oprócz BHP istotne jest także zabezpieczenie ładunku. Towary dzięki transportowi dźwigiem nie ulegają uszkodzeniom transportowym tak często i tak poważnie jak w przypadku transportu wózkami widłowymi i podnośnikami mobilnymi, przejezdnymi wszelkiego typu.

Profesjonalny sprzęt dopasowany do potrzeb odbiorcy

Zaletą platform i wind towarowych jest możliwość dostosowania parametrów jakimi się wyróżnia dźwig towarowy do aktualnych, indywidualnych potrzeb danego obiektu, działalności. Zarówno mniejsze, jak i większe dźwigi odznacza niezawodność, wytrzymałość i funkcjonalność. Praca z dźwigiem jest bardziej efektywna, szybsza a przede wszystkim bezpieczna. Mimo, iż platformy towarowe wykluczają transport osób w pionie to pozwalają na precyzyjne manewrowanie platformą, łatwy załadunek i rozładunek towarów o dużym ciężarze i gabarytach. Koszty inwestycji w profesjonalny dźwig towarowy bardzo szybko się zwracają, dzięki czemu dźwigi staja się powszechnym wyposażeniem każdego nowoczesnego magazynu niezależnie od tego jakie są w nich składowane towary.

Łatwa, szybka i sprawna obsługa

Dźwigi towarowe są sterowane z pilota zdalnie sterowanego, niektóre z modeli umożliwiają sterowanie aplikacja na telefonie. Obsługa dźwigu jest bardzo mało skomplikowana. Dzięki konstrukcji samonośnej w wielu przypadkach można zaoszczędzić na budowie szybów towarowych. Jak dowodzi praktyka transport towarów to spory problem dla hoteli, restauracji. Dzięki windom towarowym można przemieścić całe palety, wózki bagażowe w przestronnym wnętrzu windy towarowej.

(Visited 93 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj