Firma Flowberg IT specjalizuje się w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Świat posuwa się nieustannie do przodu, a przestrzeń wirtualna staje się nieodłączną częścią naszego życia. Warto pamiętać o tym, zanim padniemy ofiarą kradzieży lub permanentnej utraty naszych danych.

Czasami te stanowią o naszym być albo nie być, zwłaszcza jeżeli korzystamy z tych samych urządzeń w pracy i w celach rozrywkowych. Praca zdalna stała się zjawiskiem powszechnym, a smartfony, tablety i laptopy towarzyszą nam już w praktycznie wszystkich etapach życia. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę wrocławska firma Flowberg IT.

Doświadczenie osób pracujących w naszej firmie sięga lat 90. Zajmujemy się usługami IT w obszarach infrastruktury IT, integracji systemów, bezpieczeństwa i oprogramowania.

Flowberg IT ochroniarzem twoich danych

Skuteczna ochrona danych wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych oraz organizacyjnych. Flowberg IT założona została w 2018 roku z inicjatywy specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa. Od pięciu lat przedsiębiorstwo z siedzibą we Wrocławiu oferuje szereg tarcz, dzięki którym kradzież lub utrata danych prywatnych lub należących do firmy będzie miała miejsce rzadziej.

Wśród najważniejszych usług oferowanych przez firmę są:

  • Audyt polityki bezpieczeństwa IT przedsiębiorstwa
  • Monitoring zdarzeń związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym
  • Audyt i zalecenia związane z polityką bezpieczeństwa w oparciu o monitoring zdarzeń
  • Zalecenia dotyczące kształtu i sposobu implementacji rozwiązań systemów przetwarzających dane o znaczeniu krytycznym
  • Monitoring dostępu do danych o znaczeniu krytycznym dla przedsiębiorstwa

Warto przeszkolić pracowników

Technologia jest nieocenionym partnerem w biznesie, lecz nie zapominajmy, że pracę wykonują ludzie – czynnik zwyczajnego błędu wynikającego z braku dostępu do podstawowej wiedzy jest zjawiskiem niestety powszechnym. Korzystanie z komputera służbowego lub tego, na którym współdzielimy pracę i czas wolny często może narazić nas na wyłudzenie danych.

Jak uniknąć takiego zagrożenia? To dziecinnie proste, lecz… nie zawsze „opłacalne” z punktu widzenia tych, którzy bagatelizują powszedniejące cyberataki. Jak pokazują trendy, koniecznym jest po prostu uświadamianie pracowników o czyhających niebezpieczeństwach ze strony cyberprzestępców.

– Pracownicy nierzadko korzystają z internetu w pracy w celach rozrywkowych. Potrafi to stanowić potrzebną odskocznię od pracy, jednakże w kontekście cyberbezpieczeństwa potrafi być dużym zagrożeniem. Mowa tutaj o stronach, które podszywając się pod znane i często używane strony internetowe, mają na celu wyłudzić dane, co jest niebezpiecznie w przypadku osób prywatnych, a w przypadku danych firmowych może zakończyć się prawdziwą katastrofą. To samo tyczy się korzystania ze skrzynki mailowej, na którą mogą przychodzić wiadomości zawierające SPAM lub podejmujące próbę phishingu. W tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednie przeszkolenie pracowników z zakresu bezpieczeństwa IT.

– zalecają eksperci informatyczni z Flowberg IT.

źródło: flowbergit.pl

(Visited 45 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj