„Armia rosyjska jest w stanie przerażającej ruiny” – powiedział Bertrand Badie, profesor nauk politycznych i specjalista ds. stosunków międzynarodowych.

Prof. Badie wspomina o prawdziwej klęsce militarnej. W ocenie specjalisty, obecna aneksja czterech regionów Ukrainy to przygotowanie przez Putina „odwrotu”. Chodzi o przekształcenie klęski militarnej w zwycięstwo polityczne.

Wydaje się, że dawno został obalony mit o tym, że armia Rosji jest drugą co do wielkości armią na świecie.

Myśleliśmy, że jest prawie niezwyciężona. Nie tylko zawiodła, ale co gorsza, jest w absolutnie przerażającym stanie ruiny – powiedział Badie.

Jak podkreślił, nie do końca poprawne jest twierdzenie, że Chiny i Indie są „sojusznikami” Moskwy. Ponadto dodał, że pobór pokazał, że armia rosyjska ma mnóstwo problemów, które będą się tylko pogłębiać.

Władimir Putin konfrontuje się z prawdą

Badie zaznaczył, że Władimir Putin dopiero teraz widzi, jaka jest prawda o jego społeczeństwie. Ekspert jest zdania, że świadczą o tym ucieczki poborowych i niemożność zmobilizowania administracji do zatrzymania ich.

„Społeczeństwo ucieka przed Putinem” – powiedział profesor.

Wymienił przy tym trzy możliwe scenariusze zakończenia konfliktu. Może to być bunt w społeczeństwie, upadek rosyjskiej gospodarki, a także „gra dyplomatyczna”.

Przeczytaj również:  Dramat w Nigerii. Za sprawą wypadku spłonęło 37 osób

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lublin. Awanturka na drodze. Agresywny pieszy szybko zrobił odwrót [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Coraz droższe bagietki i croissanty. Piekarnie już nie wytrzymują

źródło: France Info

(Visited 133 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj