Do zaskakującej sytuacji doszło podczas lekcji historii w XVII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Jak relacjonuje „Gazeta Wyborcza”, jeden z nauczycieli stracił cierpliwość po tym, jak uczniowie naśmiewali się z prezydenta Andrzeja Dudy.

Mowa o Robercie Pieńkowskim, który jest jednocześnie radnym Prawa i Sprawiedliwości. W czasie jednej ze swoich lekcji mężczyzna powiedział, że nie każdy z monarchów w historii Polski nadawał się do tego, by rządzić krajem. Jeden z uczniów w odpowiedzi skwitował, że prezydent Andrzej Duda, też nie ma odpowiednich kompetencji. Jako przykład podał u polityka niedostateczną znajomość języka angielskiego.

Reakcja nauczyciela była dość burzliwa. „Gazeta Wyborcza” dotarła do nagrania, na którym widać, jak uderza pięścią w ławkę i krzyczy: — Ty jesteś akurat mądry. Dlatego, że ja, na przykład, ku*wa, du*ę nadstawiałem, walczyłem z komuną, po to, żeby obalić tę pie***loną komunę. Po to, żebyś nie musiał zdawać matury z języka rosyjskiego! — bulwersował się nauczyciel.

Robert Pieńkowski w późniejszej rozmowie z „Faktem” przyznał, że poniosły go emocje i zdecydował się przeprosić swoich uczniów.

Zobacz również: Rafał Ziemkiewicz wskazał, co łączy Tuska, Terleckiego i Hołownię

Zobacz również: Sondaż: Czy Donald Tusk działa w interesie Niemiec? Wszystko stało się jasne

Źródło: wmeritum.pl

(Visited 3 593 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj