Pracownia Social Changes zadała respondentom następujące pytanie: Czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że Donald Tusk jest politykiem działającym w interesie Niemiec i pod wpływem niemieckich polityków?

Na pytanie to twierdząco odpowiedziało 40 proc. ankietowanych. Natomiast przeciwnego zdania było 41 proc. 19 proc. wskazało opcję „trudno powiedzieć”.

Szczegółowe dane tego sondażu wskazują na silną polaryzację w tej kwestii wzdłuż linii sympatii politycznych. Zarzut działania na korzyść Niemiec za szczególnie prawdziwy uznają wyborcy Zjednoczonej Prawicy, natomiast zwolennicy opozycji mają odmienne spojrzenie na ten temat.

Wyniki badania można interpretować dwojako. Potwierdza ono jednak, że stosunek Donalda Tuska do interesów niemieckich jest zagadnieniem gorąco omawianym w polskim społeczeństwie.

Wysoki wynik akceptacji tego zarzutu utrudnia byłemu premierowi wydostanie się poza żelazny elektorat swojego ugrupowania.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1059 Polaków w okresie od 29 października do 2 listopada 2021 roku.

Zobacz również: Beata Szydło kandydatką PiS na prezydenta w 2025 r.? „Będzie poważnie brana pod uwagę”

Zobacz również: Rafał Ziemkiewicz wskazał, co łączy Tuska, Terleckiego i Hołownię

Źródło: wpolityce.pl

(Visited 2 782 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj