Dobromir Sośnierz miał być gościem spotkania „W ogniu pytań: Dobromir Sośnierz” odbywającego się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Wykład miał dotyczyć planów posła na tę kadencję oraz bieżących wydarzeń politycznych. Następnie miała się odbyć sesja pytań i odpowiedzi. Spotkanie jednak zostało odwołane przez władze uczelni, a swoją decyzję motywowano światopoglądem przedstawiciela Konfederacji.

Dobromir Sośnierz jest zbulwersowany zaistniał sytuacją i wraz z organizatorami zapowiedział protest pod budynkiem uczelni.

— Dzisiaj dowiedziałem się, że z powodu moich poglądów na temat środowiska LGBT oraz moich wypowiedzi dotyczących feministek odmówiono mi sali na spotkanie. Czujności inkwizytorów nie uśpiło nawet moje członkostwo w parlamentarnym zespole ds. równouprawnienia LGBT… — napisał Sośnierz na Facebooku.

Rzeczniczka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu motywuje decyzję uczelni następująco:

— Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu nie zgadza się na uprawianie polityki przez partie polityczne na terenie uczelni. Powziąwszy wiedzę o stanowisku pana posła Dobromira Sośnierza wobec różnych spraw społecznych, wycofaliśmy swoją zgodę na odbycie spotkania na terenie uniwersytetu — powiedziała Jolanta Nowacka.

Odmowa nastąpiła po opublikowaniu artykułu w miejscowym portalu pod tytułem „Skrajne poglądy na Uniwersytecie Ekonomicznym. Spotkanie z przeciwnikiem LGBT, feministek, Unii i podatków”. Organizatorzy dążyli do wprowadzenia zmian, jeśli chodzi o tematykę spotkania, nie przyniosło to jednak spodziewanego efektu. Rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta podtrzymał swoją decyzję w tej sprawie.

Przeczytaj również:  Kierowca walczył z... pszczołą. Uderzył autem w drzewo

Oburzony Dobromir Sośnierz wraz z organizatorami zapowiedział protest pod budynkiem Uniwersytetu Ekonomicznego.

— Zapraszam wszystkich na godz. 18:00 pod budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego. Powiemy tęczowym faszystom, że nie pozwolimy zamknąć sobie ust. Zamiast w cichej sali, będziemy o tym rozmawiać na ulicy. Bo co powtarzano w ukryciu, głoszone będzie na dachach — napisał poseł Konfederacji na portalu społecznościowym.

źródło: facebook.com, nczas.com

(Visited 187 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj