Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy wciąż pozostawia wiele do życzenia. W lasach na obszarze stanu wyjątkowego błąkają się uchodźcy, których starają się wspierać mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Jeden z migrantów postanowił podziękować za całe dobro i pomoc, którą od nich otrzymał. Mieszkańcy Podlasia zostawiają torby wypełnione jedzeniem i ubraniami, a także wodą mineralną. Wybierają do tego charakterystyczne miejsca, chociażby gałęzie drzew.

Na TikToku na profilu „mr.khalidslaymqn” prowadzonym przez Syryjczyka, modela i youtubera pojawiło się zaskakujące nagranie.
Mężczyzna zrelacjonował, że należy do części siedmioosobowej grupy, która porusza się po przygranicznych lasach.

„Mr.khalidslaymqn” podziękował Polakom za wszystkie dary, torby z jedzeniem, wodą i ubraniami. Dodał, że tylko dzięki temu udało im się przetrwać.

— Chciałbym jeszcze raz bardzo podziękować Polakom, którzy wkładają jedzenie do plastikowych toreb i wieszają je na drzewach — właściwie nie tylko jedzenie, lecz także ciepłe ubrania. Nie wiem, co inaczej stałoby się z naszą siódemką, byliśmy bardzo głodni, byliśmy bardzo zmarznięci, nie mieliśmy wody, więc dziękujemy, ponieważ traktujecie nas jako ludzi — podziękował na TikToku Syryjczyk.

— Wiem, że rząd wywiera na was wielką presję, ale czujemy, że traktujecie uchodźców jako ludzi, nie tylko rzeczy — dodał tiktoker.

Zobacz również: BMW staranowało 10 samochodów. Kierowca miał 2,5 promila [WIDEO]

Zobacz również: Słowackie wojsko na terenie Polski. Pojawiły się nagrania [WIDEO]

@mr.khalidslaymqn

#polska #poland #polish_border #eu #europeunion #europenews #poland🇵🇱 #humanrights #refuge #cnnnews #bbcnews #france24 #european #الجزيرة #foryou

♬ I love Poland(remix) – Hazel

Źródło: TikTok.com

(Visited 883 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj