Kaczyński propolski.pl

Tyszka: Kaczyński bardziej nienawidzi Niemców, niż kocha Polskę

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka skomentował „dziwne” zachowanie Polski w kwestii oferowanego przez Niemcy sprzętu wojskowego dla wzmocnienia obrony Polski. Polityk jest zdania, że może to wynikać z faktu, że Kaczyński bardziej nienawidzi Niemiec, niż kocha nasz kraj.

W wyniku eksplozji we wsi Przewodowo zginęło dwóch obywateli Polski. Niemcy wystąpiły z propozycją wsparcia dla Polski, które obejmuje systemy obrony przeciwlotniczej Patriot oraz myśliwce Eurofighter.

Mariusz Błaszczak, szef MSZ na początku „z satysfakcją przyjął propozycję niemieckiej” strony.

– Z satysfakcją przyjąłem propozycję niemieckiej minister obrony dot. rozmieszczenia w naszym kraju dodatkowych wyrzutni rakiet Patriot. Podczas dzisiejszej rozmowy telefonicznej ze stroną niemiecką, zaproponuję, by system stacjonował przy granicy z Ukrainą – napisał w mediach społecznościowych Błaszczak.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas rozmowy z PAP podkreślił, że lepiej wyrzutnie przydzielić Ukrainie. Wtedy Mariusz Błaszczak wyjaśnił, że poniedziałkowe oświadczenie nie jest już aktualne.

– Po kolejnych atakach rakietowych Rosji, zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy – przekazał Błaszczak.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, Kaczyński zdecydował, by nie przyjmować do Polski niemieckich baterii Patriot. Poinformował o tym Błaszczaka, a ten następnie opublikował post na Twitterze.

Komentarz Stanisława Tyszki

Do całej sprawy odniósł się poseł Konfederacji Stanisław Tyszka, który był gościem w programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii”. Polityk jest zdania, że „zamieszanie wynika po części z chorego systemu, który mamy w państwie”.

Tyszka uważa, że zamieszanie w kwestii patriotów kompromituje Polskę. – To uderza także w spoistość NATO – skwitował.

– Strategia wyborcza PiS rzeczywiście opiera się na niechęci do Niemiec. Wydaje mi się, że Kaczyński bardziej nienawidzi Niemiec, niż kocha Polskę – mówił Tyszka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kurdej-Szatan w Dzień Dobry TVN? Zapadła decyzja

źródło: nczas

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these