propolski.pl: Donald Tusk

“Tym sposobem wykluczył wspólne listy”. Rzecznik PSL o słowach Tuska

Przewodniczący PO Donald Tusk wystąpił w czasie Campusu Polska i wraz z Rafałem Trzaskowskim dyskutował z publicznością. Były premier zadeklarował, że jego ugrupowanie będzie walczyć o możliwość usuwania ciąży do 12 tygodnia życia. Natomiast „kto uznaje inaczej, nie znajdzie miejsca na listach wyborczych”.

Wobec tych słów nie pozostał obojętny rzecznik PSL – Miłosz Motyka. Podniósł on pewną ważną kwestię.

– Zwrócę uwagę na jedną rzecz – Donald Tusk tym sposobem wykluczył wspólne listy – skwitował.

W sprawie głos zabrał również Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego wyrażając przeciwną opinię. Powiedział, że deklaracja Tuska w rzeczywistości otwiera szansę na wzmocnienie list.

– To Kosiniak-Kamysz nie musi się martwić teraz o mocne nazwiska na listach, które w kampanii będą zasuwały jak małe samolociki. Margot na jedynce w PO gdzieś może się znajdzie” – ocenił.

Szokujące słowa Tuska. Chce umożliwić usuwanie ciąży

Przypomnijmy, że wczoraj Tusk w czasie głośnego wystąpienia na Campus Polska powiedział:

– Jeśli dzisiaj mówię, że my gwarantujemy kobietom podejmowanie decyzji, to nie będę chciał się później wstydzić dlatego, że ktoś będzie reprezentował inne zdanie, będąc z naszych list. To macie zagwarantowane” – mówił ostro były premier.

– Żeby nie było wątpliwości, bo ktoś powie i słusznie, że to trochę długo to trwało i PO nie była w tym jednorodna. W tych sprawach będę bezwzględnie egzekwował swoją pozycję w PO w czasie kształtowania list do parlamentu. Jeśli dzisiaj mówię, że my gwarantujemy kobietom podejmowanie decyzji, to nie będę chciał się później wstydzić dlatego, że ktoś będzie reprezentował inne zdanie, będąc z naszych list. To macie zagwarantowane – obiecywał polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Kowalski nie mógł milczeć: „Nie ma zgody na krzywdzenie dzieci” [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these