propolski.pl: Tyle zakażeń jeszcze nie było. Minister Dworczyk podał liczbę, która oznacza tylko jedno

Tyle zakażeń jeszcze nie było. Minister Dworczyk podał liczbę, która oznacza tylko jedno

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przekazał w środę rano informacje dotyczące najnowszej liczby zakażeń. Ta zbliżyła się do 30 tysięcy.

W czwartek zostaną zakomunikowane dalsze decyzje mówił Dworczyk na antenie Polsat News dotyczące obostrzeń; wszystko wskazuje na to, że w środę będziemy mieli ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem przekazał polityk.

Rygor sanitarny będzie niezbędny

Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane mówił szef KPRM w środę rano.

Wczoraj też mieliśmy trend wzrostowy w porównaniu do zeszłego wtorku. W związku z tym musimy podejmować trudne decyzje związane z rozwojem sytuacji pandemicznej, która przekłada się też na funkcjonowanie całej służby zdrowia i całego kraju dodał.

Oczywiście czekamy jeszcze na ostatnie dane, ale wszystko wskazuje na to, że dzisiaj będziemy mieli ponad 29 tysięcy nowych zachorowań. To trend wzrostowy w porównaniu do zeszłego tygodnia podał Michał Dworczyk.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zbliżenie się do 30 tysięcy zakażeń koronawirusem oznaczać będzie „zamknięcie Polski”. We wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki zakomunikował, że nowe obostrzenia zostaną ogłoszone w czwartek. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że twardy lockdown przewiduje zamknięcie zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, sklepów z RTV i AGD i marketów budowlanych.

Wprowadzone mają zostać również ograniczenia w przemieszczaniu się. Polacy będą mogli poruszać się tylko w towarzystwie najbliższych osób. Wciąż jednak pojawiają się spekulacje na temat ewentualnego zakazu przemieszczania się w okresie Świąt Wielkanocnych.

Przeczytaj również: A jednak. Morawiecki powiedział to, co niedawno uznawane było za teorię spiskową

Przeczytaj również: Ultra lockdown na horyzoncie i zamknięcie kościołów. Czołowy polityk PiS wreszcie to powiedział

Źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

2 thoughts on “Tyle zakażeń jeszcze nie było. Minister Dworczyk podał liczbę, która oznacza tylko jedno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these