Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przekazał w środę rano informacje dotyczące najnowszej liczby zakażeń. Ta zbliżyła się do 30 tysięcy.

W czwartek zostaną zakomunikowane dalsze decyzje mówił Dworczyk na antenie Polsat News dotyczące obostrzeń; wszystko wskazuje na to, że w środę będziemy mieli ponad 29 tys. zakażeń koronawirusem przekazał polityk.

Rygor sanitarny będzie niezbędny

Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane mówił szef KPRM w środę rano.

Wczoraj też mieliśmy trend wzrostowy w porównaniu do zeszłego wtorku. W związku z tym musimy podejmować trudne decyzje związane z rozwojem sytuacji pandemicznej, która przekłada się też na funkcjonowanie całej służby zdrowia i całego kraju dodał.

Oczywiście czekamy jeszcze na ostatnie dane, ale wszystko wskazuje na to, że dzisiaj będziemy mieli ponad 29 tysięcy nowych zachorowań. To trend wzrostowy w porównaniu do zeszłego tygodnia podał Michał Dworczyk.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zbliżenie się do 30 tysięcy zakażeń koronawirusem oznaczać będzie „zamknięcie Polski”. We wtorek wieczorem premier Mateusz Morawiecki zakomunikował, że nowe obostrzenia zostaną ogłoszone w czwartek. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że twardy lockdown przewiduje zamknięcie zakładów fryzjerskich, salonów kosmetycznych, sklepów z RTV i AGD i marketów budowlanych.

Wprowadzone mają zostać również ograniczenia w przemieszczaniu się. Polacy będą mogli poruszać się tylko w towarzystwie najbliższych osób. Wciąż jednak pojawiają się spekulacje na temat ewentualnego zakazu przemieszczania się w okresie Świąt Wielkanocnych.

Przeczytaj również: A jednak. Morawiecki powiedział to, co niedawno uznawane było za teorię spiskową

Przeczytaj również: Ultra lockdown na horyzoncie i zamknięcie kościołów. Czołowy polityk PiS wreszcie to powiedział

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 3 106 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj