Były premier Donald Tusk nie ustaje w uszczypliwych komentarzach w stosunku do partii rządzącej. Polityk dosadnie komentuje polską rzeczywistość i robi to najczęściej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tym razem odniósł się do czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji eugenicznej.

Zauważył, że z pewnością nikt nie był zadowolony z kompromisu aborcyjnego: „Jego jedyną zaletą było to, że chronił Polaków przed aborcyjną wojną domową” — stwierdził Donald Tusk.

Polityk zaatakował rządzących, mówiąc, że „zniszczyli go celowo i bezpowrotnie”, a następnie podsumował sytuację oceniając działania całej partii: „Bo wojna domowa to ich żywioł. Ale przegrają ją. Już przegrali” — napisał były szef RE.

Zobacz również: Małgorzata Rozenek skomentowała decyzję TK. Mocno dostało się Dudzie i Kaczyńskiemu

Po czwartkowej decyzji TK w kwestii aborcji eugenicznej w Polsce rozpoczęły się liczne i głośne protesty. Manifestacje w wielu miastach Polski przebiegają niezwykle burzliwie, a środowiska lewicowe nie zamierzają ustąpić i zapowiadają kolejne. Dochodzi do licznych bójek i przepychanek z policjantami, a tysiące wściekłych kobiet bez wahania wymachuje transparentami z agresywnymi hasłami.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 656 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Jakie to są wybory? To nie są samorządowe?". Czyli ignorancja przechodnia z Białegostoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here