propolski.pl; Tusk zabrał głos w kwestii kryzysu migracyjnego

Tusk: „Znajdziemy wystarczająco dużo policjantów, którzy pomogą nam w tym. Jednym z pierwszych zadań nowej władzy będzie…

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk skomentował doniesienia z Lubina (Dolnośląskie), gdzie w piątek 6 sierpnia w trakcie interwencji policji śmierć poniósł 34-latek.

Jestem — mówił Tusk — pod wielkim wrażeniem doniesień z Lubina; to PiS i władza są odpowiedzialne za nieprofesjonalne zachowania policji, a nie policjanci — oskarżył we wtorek podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Kolejnego dnia policja podała, że mężczyzna zmarł po dwóch godzinach od przewiezienia do szpitala. W mediach pojawiły się jednak relacje świadków zdarzenia, zdaniem których śmierć 34-latka nastąpiła jeszcze podczas interwencji. 

Chciałbym też powiedzieć — bo jestem pod wielkim wrażeniem doniesień z Lubina. To PiS i władza są odpowiedzialne za nieprofesjonalne zachowania policji, a nie policjanci. Nie ma przypadku, że w ostatnich miesiącach, można powiedzieć latach — doświadczaliśmy tego przy protestach kobiet, doświadczamy tego w bardzo wielu sytuacjach (…), że wielu policjantów działa coraz bardziej agresywnie i coraz mniej profesjonalnie. Ale za to odpowiada ta władza, która chce mieć policję i która ma pilnować ich bezpieczeństwa, a nie bezpieczeństwa obywateli — oskarżał Donald Tusk.

Policjanci zwracają się do Tuska?

Lider PO zasugerował, że funkcjonariusze polskiej policji proszą go o pomoc. W opinii byłego premiera przygniatająca większość policjantów i policjantek chce chronić bezpieczeństwo obywateli i porządku w Polsce, a nie przywilejów i bezpieczeństwa władzy.

I jednym z pierwszych zadań nowej władzy będzie przywrócenie godnej służby i prawdziwej misji polskiej policji. I znajdziemy wystarczająco dużo policjantów, którzy pomogą nam w tym — zapowiadał przewodniczący.

Przeczytaj również: OKO.press przepuścił atak na ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka. Powód? Nowa lista lektur

Przeczytaj również: Jarosław Gowin opuszcza Zjednoczoną Prawicę i już wiadomo co zrobi. Rząd właśnie się rozpada na naszych oczach

źródło: infosecurity24.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Tusk: „Znajdziemy wystarczająco dużo policjantów, którzy pomogą nam w tym. Jednym z pierwszych zadań nowej władzy będzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these