Rada Liderów Konfederacji odniosła się do wezwania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w kwestii porozumienia wszystkich ugrupowań ws. zdecydowanych działań w walce z pandemią. Posłowie oświadczyli, że nie zamierzają przyłączać się do „szkodliwej inicjatywy ws. poparcia rządowej polityki segregacji sanitarnej”.

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował wspólne wystąpienie wszystkich szefów partii i prezydenta w sprawie sytuacji zdrowotnej Polaków. Popieram tę inicjatywę, ale uważam, że powinniśmy iść dalej. Powinno być podpisane wspólne porozumienie wszystkich partii dotyczące zdecydowanych działań w walce z epidemią — mówił wicepremier Jarosław Kaczyński w czasie sobotniego wywiadu dla PAP.

Tymczasem Konfederacja przyjęła wyjątkowo jasne stanowisko w tej sprawie.

— W odpowiedzi na wezwania Jarosława Kaczyńskiego i innych przedstawicieli obozu rządzącego do zawarcia +porozumienia wszystkich sił politycznych+ w sprawie poparcia rządowej polityki segregacji sanitarnej stwierdzamy, że nie przyłączymy się do tej szkodliwej dla Polski i Polaków inicjatywy politycznej — czytamy w opublikowanym dokumencie.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie prawicowi posłowie zaapelowali o niezwłoczne procedowanie złożonego 29 czerwca w Sejmie projektu ustawy „Stop segregacji sanitarnej”. Podpisało się pod nim 11 posłów tej partii, a także 11 posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

— Pan Jarosław Kaczyński usiłuje nas wciągnąć w blok, który ponosi odpowiedzialność za to, co rząd i opozycja robią w sprawie COVID-u — wyjaśnił Janusz Korwin-Mikke. Według lidera Konfederacji „działania rządu spowodowały około stu tysięcy śmierci nie z powodu COVID i również około 5-10 tysięcy więcej z powodu COVID-u, w porównaniu z innymi krajami”.

Przeczytaj również:  Obajtek spotkał się z ukraińskim ministrem. Ukraina wesprze Polskę w kryzysie energetycznym?

Ponadto mówił, że „opozycja chciała, aby rząd zrobił jeszcze więcej, a więc, żeby śmierci było jeszcze więcej”.

Korwin-Mikke wyraził przekonanie, że to właśnie Konfederacja jest tą siłą, która może zmienić obecną narrację rządu i uspokoić nastroje społeczne w kwestii epidemii koronawirusa, obostrzeń, czy kwarantann.

Podczas konferencji zabrał również głos Grzegorz Braun, który przyznał, że jego ugrupowanie reprezentuje „zdrowy rozsądek, rację stanu i interes narodowy wobec zjednoczonej koalicji covidowej, która pod pretekstem walki o zdrowie publiczne łamie prawo, nadużywa go, wystawia na śmiertelne niebezpieczeństwo zdrowie, życie i majętność Polaków”.

Braun zaznaczył, że Rada Liderów Konfederacji pracuje nad tym, by „uprzedzić dalsze próby propagandowego dzielenia się odpowiedzialnością przez aktualny układ władzy”. Inną motywacją jest to, aby — jak podkreślił — „postawić tę sprawę jasno, żeby nie ułatwiać rządzącym nominowania Konfederacji na centralny czarny charakter tej historii”.

źródło: Nczas.com

(Visited 809 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj