Donald Tusk nie stronił w ostatnich dniach od zaczepiania prezydenta Andrzeja Dudy w mediach społecznościowych. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej zarzucił głowie państwa prowadzenie kampanii wyborczej, która jest w opinii polityka „wstydem na cały świat”.

— Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację — ocenił Donald Tusk na Twitterze. — Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat.

Niedługo potem byłemu premierowi odpowiedział wywołany do tablicy Andrzej Duda:

— Panie Donaldzie, miał Pan okazje wystartować w wyborach i prowadzić swoją kampanię. Był Pan dwukrotnie namawiany by się ze mną zmierzyć przez swoje środowisko. Wolał się Pan jednak schować za plecami MKB a pozniej RT. Wie Pan jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor…

To nie zakończyło jednak ostrej wymiany zdań. Dalej Tusk bronił się, że chciał stanąć w szranki z prezesem Jarosławem Kaczyńskim:

— Panie Andrzeju, interesowała mnie konfrontacja z pańskim przełożonym. Ale, jak to mówią na podwórku…

Do słów byłego lidera Platformy Obywatelskiej odniósł się szczeciński radny i działacz Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki:

Przeczytaj również:  Podwyżki cen prądu nawet o 900 procent. Donald Tusk: PiS sprowadził na Polskę czasy ciemne i zimne

W takim razie prezes Jarosław Kaczyński musiałby konfrontować się z Twoją przełożoną, Angelą — odpowiedział polityk obozu rządzącego.

Przeczytaj również: Prezydent Duda grzmiał: “Wstyd i smród. Największy kłamca polityczny w historii III RP”

źródło: Twitter

(Visited 283 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj