Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski pojawił się na antenie Polsat News w programie red. Doroty Gawryluk. Dziennikarka pytała włodarza Warszawy o to, czy jest nadal wierny swojemu postulatowi sprzed dwóch lat.

Trzaskowski został zapytany o to, czy podtrzymuje swoje stanowisko w dziedzinie małżeństw par jednopłciowych. Podczas samorządowej kampanii wyborczej w 2018 frontman Platformy Obywatelskiej zadeklarował chęć udzielenia ślubu parze jednopłciowej.

— Pan nie odpowiada na pytanie (…) czy jest Pan za małżeństwami jednopłciowymi, bo takie jest pytanie, a nie o związki partnerskie — nie ustępowała dziennikarka.

— A ja odpowiadam bardzo prosto — ja jestem za związkami partnerskimi — bronił się kandydat PO.

Przeczytaj również: Prezydent Duda grzmiał: “Wstyd i smród. Największy kłamca polityczny w historii III RP”

Panie Prezydencie, ale to jest kwestia pytania, bo ja pytam o wiarygodność, o to jakie ma Pan poglądy. To jest bardzo ważne, jakie prezydent ma poglądy, czy jest wierny swoim poglądom. Czy nadal w takim razie by Pan powiedział, tak jak dwa lata temu, że chciałby Pan być pierwszym prezydentem, który udzieli ślubu parze jednopłciowej, to jest proste pytanie

Przeczytaj również:  Ministerstwo Finansów planuje rozszerzenie podatku cukrowego. Reaguje Konfederacja [WIDEO]

Polityk utrzymywał jednak, że w kwestii małżeństw jednopłciowych należałoby zmienić prawo, a regulacje w tej dziedzinie wychodzą poza prerogatywy głowy państwa. Red. Gawryluk przywołała potem opinię Roberta Biedronia, według którego rzeczona ustawa nie byłaby trudna do wprowadzenia i wystarczyłby jedynie podpis prezydenta RP.

Przeczytaj również: Tusk zaorany: “Prezes Kaczyński musiałby konfrontować się z Twoją przełożoną, Angelą”

źródło: Polsat News

(Visited 498 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj