Podczas konferencji prasowej miała miejsce potyczka słowna między Donaldem Tuskiem a dziennikarzami TVP. To nie pierwsza tego typu sytuacja, kiedy nowy lider PO starł się z przedstawicielami Telewizji Polskiej.

W czasie spotkania z mediami Donald Tusk zirytowany zaatakował przedstawicieli TVP.

— Ludzie potrzebują w Polsce rzetelnej informacji, żeby tego typu zwyrodnienia, jak TVP Info czy telewizja publiczna zmieniły zasadniczo swój charakter, nie zastanawiałem się jeszcze nad samym postulatem likwidacji TVP Info, ale cała ta stacja robi wszystko, żeby uzasadnić ten postulat — mówił były premier.

Do dyskusji z nowym przewodniczącym PO włączyła się dziennikarka „Gazety Wyborczej” Justyna Dobrosz-Oracz, która zadała politykowi pytanie: „Czy nie obawia się Pan, że to szczucie codzienne może się źle skończyć?”.

— Nie chcę krakać… — zaczęła Dobrosz-Oracz.

Lider ugrupowania podkreślił, że nie ma wątpliwości, że będzie dokładnie tak, jak mówi Dobrosz-Oracz, a następnie zwrócił się bezpośrednio do redaktorki z TVPL

— Jestem o tym przekonany, że się źle skończy, ja mam tego każdego dnia przykłady i moja rodzina przede wszystkim. Także gratuluję pani. Muszę powiedzieć, że pani będzie również moralnie odpowiedzialna za to, co się musi zdarzyć, po tym, co robicie w przestrzeni publicznej, to się na pewno zdarzy i już raz żeście na to ciężko zapracowali i dojdzie do strasznych rzeczy przez to, co robicie w Polsce. Ja nie potrafię o tym spokojnie mówić — ocenił Tusk.

Dalsza część dyskusji przeniosła się do budynku Sejmu. Dziennikarz Miłosz Kłeczek zapytał byłego premiera o nowości w sprawie Sławomira Nowaka, jednak nie uzyskał spodziewanej odpowiedzi.

— Nie odpowiadam co prawda za proces wychowawczy, jakiemu Pan podlegał, ale mimo wszystko domagam się… — zaatakował go Tusk.

— Bardzo słabe uwagi na niskim poziomie, myślałem, że pan będzie wyższy poziom reprezentował — skwitował Kłeczek.

Przeczytaj również:  Sikorski nie przebiera w słowach: Kukiz sam prosił, żeby go nazywać szmatą

Zobacz również: Szymon Hołownia: Donald Tusk ma do mnie telefon

Zobacz również: Kidawa-Błońska: Młodzież nie pamięta, jak rządził Tusk. Dla nich to człowiek, który odniósł sukces

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 5 315 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here