Lider Platformy Obywatelskiej zaapelował do Polaków, by w dzisiejszych czasach koniecznie walczyli o swoją europejskość.

– Nie tylko powinniśmy pomagać Ukrainie, ale też powinniśmy pomagać każdego dnia sobie – ocenił Donald Tusk.

Donald Tusk z okazji 18. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zorganizował krótkie spotkanie, podczas którego podkreślał, jak istotne dla naszego kraju jest zintegrowanie się z innymi państwami europejskimi.

Były premier nawiązał przy tym do aktualnych wysiłków Ukrainy o integrację z UE.

– Każdy, kto poznał Ukrainę dobrze wie, że dla nich ten dzień też jest ważny, bo oni marzyli i marzą o tym, żeby mogli też kiedyś obchodzić pierwszą, piątą, dziesiątą rocznicę wejścia do Unii Europejskiej – powiedział Tusk.

Polityk zaznaczył, że Ukraińcy tracą życie nie tylko za niepodległość, ale również za możliwość integracji z Europą.

– To wszystko, na czym Europa jest zbudowana, za to wszystko Ukraińcy oddają swoje życie. Tam każdego dnia giną setki ludzi – cywilów, żołnierzy, kobiet, dzieci, w imię wolności, suwerenności. I nieprzypadkowo pierwszym politycznym głosem Ukrainy, kiedy tylko zaczęła się wojna, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, było wezwanie Europy, aby przyjęła Ukrainę do swojej rodziny – dodał były szef RE.

Przeczytaj również:  "Nie pozwolę na eskalację". Mocne słowa niemieckiego kanclerza

– Powinniśmy twardo, tak jak Ukraińcy dzisiaj biją się o swoją niepodległość i o swoją europejską przyszłość, my też musimy twardo, uczciwie bez żadnego wahania walczyć o swoją europejskość – zaznaczył Tusk obiecując, że będzie pilnował, aby tak się stało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Poznania ostrzegł mieszkańców przed kłamliwą ofertą pracy. Opublikował fotografię [FOTO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nieoczekiwany przełom w Mariupolu! Prezydent Zełenski potwierdził doniesienia

źródło: Twitter.com

(Visited 171 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj