Brytyjski dziennik „The Times” poinformował, że Rosja w bardzo krótkim czasie może zaatakować Mołdawię. W ocenie informatorów dojdzie do tego w okolicy 9 maja, ponieważ na ten dzień przypada rosyjskie święto zwycięstwa.

„The Times” powołał się na ukraińskie źródła wywiadowcze, które dysponują wieloma przesłankami wskazującymi na taki scenariusz.

Podkreślono, że Mołdawia jest byłym państwem radzieckim, które posiada armię liczącą jedynie 3250 żołnierzy.

Dziennik zastrzegł, że doniesienia te nie pokrywają się z ustaleniami zachodnich służb. Aktualnie Rosja nie ma jednak sił, by dokonać tego typu operacji militarnej.

Wspomina się o ryzyku, że samoloty lecące z Krymu byłyby zniszczone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą w okolicach Odessy.

W tym celu potrzebny by był korytarz lądowy, tak by zapewnić logistykę, a aktualnie jest to poza zasięgiem wojsk rosyjskich.

– Uważamy, że Kreml podjął już decyzję o ataku na Mołdawię – donosi anonimowe źródło cytowane przez „The Times”. Czarny scenariusz zakłada, że już 9 maja prezydent Rosji uzna niepodległość Naddniestrza, co będzie stanowić zagrożenie dla Mołdawii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nieoczekiwany przełom w Mariupolu! Prezydent Zełenski potwierdził doniesienia

Przeczytaj również:  Rosyjski dziennikarz sprzedał Nagrodę Nobla, aby pomóc ukraińskim dzieciom

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przemysław Czarnek: Biblia to dzieło wszech czasów. Zachęcam do lektury [WIDEO]

źródło: RMF FM, The Times

(Visited 89 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj