Były lider PO Grzegorz Schetyna ocenił szanse powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Zaznaczył, że były premier jest wyjątkowo oczekiwany w strukturach PO. — Donald Tusk jest politykiem oczekiwanym przez tych, którzy tworzą PO także przez naszych wyborców; Tusk mógłby zaangażować się w zbudowanie konstrukcji współpracy opozycji, która da jej zwycięstwo w wyborach 2023 roku — powiedział Grzegorz Schetyna w Radiu Plus.

Były szef PO wyjaśnił, że Tusk oprócz tego, że założył Platformę, jest również największym jej symbolem. — Jest symbolem zwycięstw 2007 i 2011 roku. To jest oczywiste, że PO tęskni za wygranymi wyborami, tęskni za zwycięstwami. W moim przekonaniu (Tusk) na pewno jest politykiem oczekiwanym przez tych, którzy Platformę tworzą, także przez naszych wyborców — mówił polityk.

Na pytanie, w jakiej roli Tusk miałby odnaleźć się w Polsce, Schetyna podkreślił, że „osoby, która pokazuje, że wracając do pierwszej linii krajowej polityki, chce angażować i angażuje się w zbudowanie konstrukcji współpracy opozycji, która da zwycięstwo jej w wyborach 2023 roku, tych parlamentarnych i samorządowych”.

Zobacz również: Korwin-Mikke chce donieść na Szumowskiego do prokuratury: „Rząd morderców”

Były lider PO stwierdził, że ugrupowaniu, jak nic potrzebny jest nowy początek, a Donald Tusk mógłby być „osobą, która pokazuje, że hasło „wszystkie ręce na pokład” nie są czczą zapowiedzią, tylko jest prawdziwym zaangażowaniem polityka w skali europejskiej czy światowej, osoby, która jest po wielkich sukcesach w polityce prowadzonej w Brukseli, wraca do Polski, żeby pomóc opozycji, żeby ją wesprzeć”.

— Platforma potrzebuje nowego początku, otwarcia nowego rozdziału. To 20 lat jest takim momentem. Platforma musi pomyśleć o tym, co przed nią i w następnych latach — tłumaczył polityk, żywiąc duże nadzieje wobec osoby byłego premiera.

Zobacz również: Mentzen zachęca do obywatelskiego nieposłuszeństwa. „Rząd będzie bezradny. To szaleństwo się skończy”

Warto wiedzieć, że Platforma Obywatelska kończy właśnie dwadzieścia lat. 11 stycznia 2001 r. Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński i Donald Tusk ogłosili początek nowego ruchu politycznego.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

(Visited 1 305 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj