Były premier Donald Tusk, tak jak obiecał, spotkał się z kandydatką PO na prezydenta Małgorzatą Kidawą-Błońską. Borys Budka, przewodniczący partii Platforma Obywatelska, jeszcze niedawno przekonywał, że były szef RE nie zostawi ugrupowania bez pomocy.

— Właśnie zameldowałem pani marszałek pełną gotowość bojową — napisał Tusk w niedzielę na Twitterze.

Polityk przy okazji dodał zdjęcie ze spotkania z Kidawą-Błońską.

Budka, który zapewniał o pomocy byłego premiera, prowadził niedawno rozmowę w TVN24.

Zapytany, czy Tusk zaangażuje się w kampanię wyborczą kandydatki PO na prezydenta, odpowiedział:

— Tak. Obiecał, że wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny, zaangażuje się. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

W dalszej części rozmowy dodał, że Tusk jest potrzebny, jednak w określonej formule.

W odpowiedzi na wątpliwości, czy przypadkiem nie obawia się, że Tusk wcale nie będzie wsparciem dla Kidawy-Błońskiej, Budka zaznaczył, że były premier jest jednym z najważniejszych europejskich polityków”. Ponadto miał bardzo dobre relacje z głowami największych światowych mocarstw.

Na zamieszczone zdjęcie szybko zareagowali internauci. Wielu z nich jest zdania, że to piękny prezent dla Andrzeja Dudy.

Niektórzy nie mają jednak przekonania, że taka pomoc cokolwiek ułatwi wicemarszałek Sejmu.

— Nie do końca wiem, jak Tusk ma pomóc Kidawie w kampanii prezydenckiej. Doświadczenia w wygrywaniu tych wyborów nie ma, sam twierdził że powoduje mobilizację elekt. negatywnego, jego doświadczenia międzynarodowego MKB w kampanii nie zdyskontuje… — napisał Hubert Cieślak.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 61 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj