Donald Tusk wywołał swoim wpisem burzę w mediach społecznościowych. Oskarżając rząd PiS o wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej, odmówił wyborcom partii rządzącej prawa do popierania działań ekipy Mateusza Morawieckiego.

Wyprowadzają Polskę z Unii, niszczą sądy by bezkarnie kraść — zawyrokował Tusk na Twitterze.

Szef Europejskiej Partii Ludowej zabrał tym samym głos w kontekście nowelizacji ustawy dyscyplinującej sędziów. W piątek Senat odrzucił projekt Prawa i Sprawiedliwości i skierował go ponownie do Sejmu. Polityk mając za złe bierność elektoratu PiS, zwrócił się do niego bezpośrednio z pretensjami o brak reakcji na wdrażane reformy wymiaru sprawiedliwości:

Szczują jednych Polaków przeciw drugim. Głosujesz na nich? Masz prawo. Ale nie masz prawa dłużej udawać, że tego nie widzisz. Bo widzisz — napisał dalej były premier.

Na tweet odpowiedział m.in. redaktor naczelny polskojęzycznej wersji Newsweeka, Tomasz Lis.

— Ostro przeciw symetryzmowi — napisał dziennikarz w odpowiedzi.

Oprócz lawiny komentarzy poparcia od sympatyków oraz wyborców partii opozycyjnych, pod wpisem polityka nie zabrakło jednak setek krytycznych komentarzy. Ich autorzy zwrócili m.in. uwagę na hipokryzję Tuska, przypomnieli czarne karty z historii rządów Platformy Obywatelskiej oraz wyrazili oburzenie z powodu ataku na wielomilionowy elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

Przeczytaj również: Andrzej Duda grzmiał: „Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali jaki ustrój mamy mieć w Polsce!”

 źródło: Twitter

(Visited 978 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj