Tusk skrytykował liderów europejskich prawicowych partii: "Pożyteczni idioci"

Tusk uderza w rząd ws. otwarcia kasyn: „Kłamią, czyli biorą”

Były premier Donald Tusk skrytykował rząd, jeśli chodzi o luzowanie obostrzeń i odmrażanie gospodarki. Jest zdania, że za tymi działaniami stoją wyjątkowo nieprzemyślane decyzje.

Już od 12 lutego warunkowo zostaną zniesione niektóre obostrzenia koronawirusowe. Zmiany będą tyczyły się hoteli, kin oraz teatrów. Będzie można również udać się na basen i skorzystać z oferty stoków narciarskich.

Od jutra nastąpi otwarcie hoteli do 50 proc. dostępnych miejsc. Podobnie będzie w przypadku kin, teatrów czy filharmonii. Polacy nie będą mogli jednak zapomnieć o obowiązku zakrywania ust oraz nosa. Niestety restauracje i siłownie wciąż pozostaną zamknięte, a ich właściciele będą musieli uzbroić się w cierpliwość. O wszystkim poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej.

Zobacz również: Magda Gessler wyjątkowo hojna. Zgotowała smaczny prezent dla seniorów

Jak przekazało RMF FM, na liście otwieranych branż znalazły się także kasyna, które będą zobligowane do funkcjonowania w reżimie sanitarnym.

Zobacz również: Biden przystępuje do działania. Chce zwiększać „poczucie tolerancji” w amerykańskiej armii

Do tej sprawy odniósł się były premier Donald Tusk, który pozostawił dosadny wpis na Twitterze.

— Twierdzą, że otwierają kasyna, bo państwo zarobi na podatkach, ale nie otwierają hoteli i restauracji, które w sumie płacą wielokrotnie większy podatek. Kłamią, czyli biorą — napisał Tusk.

Źródło: dorzeczy.pl

About the Author

One thought on “Tusk uderza w rząd ws. otwarcia kasyn: „Kłamią, czyli biorą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these