W środę Donald Tusk zwrócił się do unijnych przywódców z gorącym apelem o solidarność z Polską i Litwą w obliczu narastającego kryzysu na granicy z Białorusią.

— Wzywam europejskich przywódców, by niezależnie od poglądów na problem migracji i oceny wewnętrznej sytuacji politycznej w Polsce okazali pełną solidarność z Polską i Litwą w obliczu rosnącego kryzysu na wschodniej granicy Unii Europejskiej, który jest cynicznie prowokowany przez Aleksandra Łukaszenkę — przekazał w środę Donald Tusk.

Były premier opublikował na Twitterze list otwarty, w którym zaapelował o połączenie sił, w celu wyciszenia konfliktu na granicy UE.

— Niezależnie od waszych poglądów dotyczących migracji i waszej oceny wewnętrznej sytuacji w Polsce, musimy — podkreślam — musimy, jako wspólnota polityczna użyć wszelkich możliwych środków nacisku, by zahamować eskalację napięcia na wschodniej granicy Unii Europejskiej — kontynuował były szef RE. Opisał przy tym mechanizmy, z których od dawna większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę.

— Dla wszystkich powinno już być jasne, że ten kryzys jest cynicznie prowokowany przez Aleksandra Łukaszenkę, którego celem jest destabilizacja Polski, Litwy i całej Unii. Sytuacja w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli. Na szali leży podstawowe bezpieczeństwo i ochrona naszej wspólnoty. Nie ma już czasu i możliwości na wahania. To, czego potrzebujemy, to stanowcze decyzje wobec Mińska i wsparcie Polski i Litwy. Brak reakcji lub jej odwlekanie tylko ośmieli prowokatorów i ich mocodawców i może prowadzić do dramatycznych, trudnych do przewidzenia konsekwencji — przyznał polityk.

List otwarty do Przywódców państw Unii Europejskiej:

Opublikowany przez Donalda Tuska Środa, 10 listopada 2021

Zobacz również: Niepokojące słowa o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej: „Jesteśmy przed największym szturmem”

Przeczytaj również:  Korwin-Mikke znów wspomniał o masakrze w Buczy. „Pana miejsce jest w Moskwie”

Zobacz również: Róża Thun dołącza do Polski 2050. Szymon Hołownia: „Pracujemy z najlepszymi”

Źródło: wpolityce.pl, PAP

(Visited 875 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

 1. Podpisałem się z imienia i nazwiska więc za swoje słowa odpowiadam własną godnością. Pytanie mam?, Pisiorem nie jestem, ale czy nie ostatnio była mowa, wpuśćmy ich zobaczymy co będzie, bądź że rząd Polski robi krwawą rzeź na emigrantach bo są rasistami itd ? Panie Tusk już nawet Pani Merkel uznała, że czas zacząć gadać z Polskim rządem a nie z pieskami Niemców ludzie też stają się spoglądać z własnego punktu widzenia i wyciągać swoje wnioski. Nie styknie Ci kampania nienawiści i porównania do Pis, bo oni zrobili więcej niż pański rząd przez 8 lat. Przypominam jak brzmi aktualna nie PRLowska przysięga wojskowa „Ja, żołnierz Wojska Polskiego
  przysięgam
  służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
  bronić jej niepodległości i granic.
  Stać na straży Konstytucji,
  strzec honoru żołnierza polskiego,
  sztandaru wojskowego bronić.
  Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,
  krwi własnej ani życia nie szczędzić.
  Tak mi dopomóż Bóg.” Więc jeśli jesteś Pizdą to niech równi Tobie Ci przyklaskują 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj