Szymon Hołownia w czasie konferencji w Brukseli oznajmił, że Polska 2050 dołącza do Renew Europe w Parlamencie Europejskim. Ponadto do formacji Hołowni przechodzi Róża Thun.

— Pracujemy z najlepszymi — obwieścił Szymon Hołownia, który wskazał, że nadszedł doskonały moment na to, by Unia Europejska mogła się odnowić dla lepszej przyszłości.

— My w Polsce 2050, bardzo konsekwentnie budujemy w kraju nową politykę. Zalogowaliśmy się do Parlamentu Europejskiego. Dzisiaj przyszedł czas na to, żeby zająć miejsce w PE. Dołączamy do grupy Renew Europe — mówił lider Polski 2050.

Renew Europe jest frakcją w Parlamencie Europejskim, którą założono w 2019 r.

— Renew Europe jest nam najbliższe dlatego, że w tej rodzinie panuje kultura polityczna, dlatego, że nadzieja, która z niej emanuje, jest nam najbliższa. To grupa najbardziej pracowitych posłów w PE. To posłowie i posłanki najbardziej skuteczni, jeżeli popatrzy się na procent wygranych głosowań w Parlamencie Europejskim. A my staramy się trzymać zasady, że pracujemy z najlepszymi — wyjaśnił Hołownia.

W czasie konferencji, lider Polski 2050 nawiązał także do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

— Dzisiaj musimy na to wyzwanie odpowiedzieć wspólnie i o to będziemy apelowali w Europie. Również na forum polskim będziemy podkreślać, że dzisiaj nie jest czas na wojnę z Europą. Dzisiaj potrzebujemy siebie nawzajem, potrzebujemy współpracy i jedności w działaniu — dodał były prezenter.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Róża Thun, która także zabrała głos, wyraziła nadzieję, że Polska 2050 w Renew Europe przyczyni się do większych zmian w Europie.

— Cieszę się, że mogłam przyłączyć się do RE wraz z Polską 2050. Będziemy służyć naszymi ideałami, pomysłami i zobowiązaniami. Wszystko po to, żeby odnowiona Europa lepiej funkcjonowała — powiedziała.

Zobacz również: Wojciech Cejrowski wpadł na pomysł, jak szybko rozwiązać konflikt na granicy. „Skoro rząd nie radzi sobie…”

Zobacz również: Niepokojące słowa o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej: „Jesteśmy przed największym szturmem”

Źródło: polsatnews.pl, Onet.pl

(Visited 549 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj