Lider PO Donald Tusk przemawiał z okazji uroczystości 25-lecia uchwalenia konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r. Zorganizował ją wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski oraz klub Koalicji Polskiej-PSL.

– Problemem konstytucji nie jest brak zabezpieczeń, problemem konstytucji jest to, że do władzy doszli ludzie, którzy ją świadomie, cynicznie, bezwzględnie gwałcą i to w jej najistotniejszych fragmentach – mówił Donald Tusk.

Tuż po uroczystym otwarciu miała miejsce debata liderów partii opozycyjnych tzn. Władysława Kosiniaka-Kamysza, szefa PO Donalda Tuska, lidera Polski 2050 Szymona Hołowni, a także współprzewodniczących Nowej Lewicy Włodzimiera Czarzastego oraz Roberta Biedronia.

Były premier Donald Tusk zaznaczył, „że konstytucja jest tyle warta, ile warte są zobowiązania polityków władzy, ludzi do jej przestrzegania”.

W ocenie byłego szefa RE „my byśmy naprawdę dobrze sobie radzili – jako Polska – bez najmniejszej zmiany w tej konstytucji, jeśli byśmy wszyscy umówili się, że nawet przy najbardziej drastycznych różnicach, konfliktach interesów, różnych ideach w sprawie konstytucji, praworządności będziemy stanowili jedność”

– Problemem Polski dzisiaj nie jest słaba konstytucja, problemem tej konstytucji nie jest brak zabezpieczeń, problemem konstytucji, Polski, obywatelek i obywateli Polski i naszym problemem jest to, że do władzy doszli ludzie, którzy tę konstytucję świadomie, cynicznie, bezwzględnie gwałcą i to w najistotniejszych jej fragmentach — wyjaśniał Tusk.

Ponadto dodał: „ja bym jednak ze względu na szacunek do konstytucji, konstytucji jako zasady i konkretnej tej konstytucji, zastanawiał się szczególnie w tym gronie, jak odsunąć od władzy ludzi, którzy ją unieważniają”.

– Musimy sobie powiedzieć, czy jesteśmy w stanie osiągnąć elementarne porozumienie w prostszej arytmetycznie kwestii, jaką jest wygranie wyborów parlamentarnych. Ja dałbym wszystko za to, żebyśmy wspólnie potrafili uzgodnić strategię zwycięstwa — podsumował Tusk.

Zobacz również: Kaczyński udzielił wywiadu niemieckiej gazecie „Welt am Sonntag”

Zobacz również: Internauci zachwyceni muskułami Zełenskiego: „Leonardo da Vinci z przyjemnością chciałby to zobaczyć”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 211 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj