Przewodniczący PO Donald Tusk zabrał głos w czasie debaty liderów Koalicji Obywatelskiej. Były premier podkreślił, że Polacy przez ostatnie tygodnie swoim sercem, wysiłkiem i zaangażowaniem zbudowali wspaniałą reputację Polski na całym świecie.

– Polki i Polacy swoim wysiłkiem i otwartością zbudowali nadzwyczajną reputację Polski; zróbmy wszystko, by nieodpowiedzialni, cyniczni, egoistyczni politycy nie rujnowali tej niezwykłej wspólnoty polsko-ukraińskiej – podkreślił Donald Tusk.

– Zróbmy wszystko, żeby nieodpowiedzialni, cyniczni, egoistyczni politycy nie rujnowali tego, co dzisiaj wspólnie z Ukrainkami i Ukraińcami budujemy, tej niezwykłej wspólnoty polsko-ukraińskiej – oznajmił były premier.

Polityk ocenił, że dzisiejszy świat znalazł się w tarapatach, a nasza sytuacja stała się najbardziej niepewna od czasów II wojny światowej.

– Nie ma nic gorszego, kiedy władza w takiej sytuacji próbuje tę wspólnotę dzielić. Będziemy tego świadkami za kilka dni, akurat Basia (Nowacka) wie najlepiej, o czym mówię. I Basia Dolniak. Ja też swoje wiem w tej sprawie – powiedział Donald Tusk, nawiązując do nadchodzącej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

– Od nas także w dużym stopniu zależy, czy wbrew okolicznościom, wbrew historii i wbrew złej władzy, obok tej złej władzy, będziemy potrafili wspiąć się ponad własne emocje, budować tę wspólnotę, nawet jeśli to wydaje się zadaniem ponad nasze siły – mówił były premier.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

Zobacz również: Syn Edyty Górniak nie zamierza podchodzić do matury. „Będę kombinował”

Zobacz również: Prezydent Duda spotka się z premierem Johnsonem. O czym będą rozmawiać?

źródło: stefczyk.info

(Visited 802 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj