Kancelaria Prezydenta RP przekazała, że prezydent Andrzej Duda spotka się z premierem Wielkiej Brytanii. Boris Johnson przybył do naszego kraju jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie.

– Polska ma kluczową rolę w europejskim bezpieczeństwie; kiedy Polska jest zagrożona Wlk. Brytania zawsze jest gotowa pomóc, podobnie jak Polska zawsze była i jest gotowa pomóc nam – mówił Johnson.

– Londyn dzieli od Kijowa ponad 2000 km, ale to, że staramy się dzisiaj razem działać na rzecz pokoju na wspólnej wschodniej flance świadczy o tym, jak ważne są transatlantyckie więzy dla Wielkiej Brytanii i dla Polski – dodawał premier Morawiecki.

Kancelaria Prezydenta poinformowała o kolejnym terminie spotkania. Jak się okazuje, do rozmów dojdzie w najbliższy czwartek w Londynie.

– W czwartek (7.04) Prezydent Andrzej Duda spotka się w Londynie z Premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Tematem rozmowy będzie m.in. forma i sposób udzielenia pomocy Ukrainie. Polska i Wielka Brytania należą do największych przyjaciół Ukrainy w NATO – czytamy w mediach społecznościowych.

Nie jest pewne, czy chodzi o wsparcie humanitarne lub militarne, którego Ukraina wciąż bardzo potrzebuje.

Zobacz również: Papież Franciszek wywołał burzę. Takich słów nikt się nie spodziewał

Zobacz również: Syn Edyty Górniak nie zamierza podchodzić do matury. „Będę kombinował”

źródło: Twitter.com

(Visited 114 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj